Pomorskie swięto tulipanow

1 i 2 maja, w Mokrym Dworze (na trasie Przejazdowo-Pruszcz Gdański), odbędzie się dwudniowa impreza pod nazwą Żuławski tulipan”. Ta część regionu to tulipanowe zagłębie. Właśnie stąd sadzonki tych pięknych, kolorowych kwiatów wysyłane są do odbiorców niemal w całej Europie. To również powód do dumy i okazja do świętowania, bowiem impreza ta jest jedyną organizowaną w Polsce. N”

Podczas dwudniowych obchodów odbędą się liczne atrakcje. 1 maja uczestnicy święta będą układać wielobarwny tulipanowy dywan z kwiatów. Natomiast w piątek, 2 maja zaplanowano komponowanie tulipanowych bukietów, pokazy florystyczne na tle  miniatur gminnych zabytków, a wszystko to odbędzie się przy akompaniamencie muzyki klasycznej.

Wszyscy chętni, którzy chcą wziąć czynny udział w obchodach kolorowego, radosnego i w pełni wiosennego święta, proszeni są o zgłaszanie sześcioosobowych grup (np. ze szkół, świetlic oraz osób prywatnych), które będą mogły wziąć udział w konkursie na najpiękniejszą tulipanową kompozycję. Wiek uczestników jest dowolny, a zgłoszenia należy kierować na adres poczty elektronicznej: promocja@pruszczgdanski.pl lub 30 minut przed rozpoczęciem konkursu na miejscu w Mokrym Dworze. Kolory kwiatów dostępnych do prac konkursowych : czerwony – 4 odcienie , purpurowy, różowy, żółty, biały. Uwaga! Najciekawszy kwiatowy dywan otrzyma nagrodę specjalną ufundowaną przez Wójta Gminy Pruszcz Gdański.

Imprezie patronuje marszałek województwa pomorskiego, a także Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Związek Miast i Gmin Morskich, Stowarzyszenie Żuławy.

Program uroczystości Żuławski Tulipan”
Dzień I, roboczy (1 maj 2009)
9:00 – 12:00  układanie kwiatowych kompozycji przy dźwiękach muzyki klasycznej
12:00 – 13:00 grochówka dla wszystkich
13:00 – 18:00  układanie kwiatowych kompozycji przy dźwiękach muzyki klasycznej

Dzień II, festynowy (2 maj 2009)
10:00 układanie kwiatowych kompozycji przy dźwiękach muzyki klasycznej
13:00 uroczyste otwarcie święta tulipanów – marszałek województwa Jan Kozłowski, piosenka inauguracyjna TULIPANY – ZPiT “Jagódki”
13:20 ogłoszenie konkursu na najciekawszą kompozycje kwiatową
13:40 rozpoczęcie koncertu muzycznego
Kwartet fortepianowy
etiudy taneczne
koncert wokalny (soliści oraz zespół “Jagódki)
duet instrumentalny
w przerwach pomiędzy występami odbędą się pokazy florystyczne
18:00 Zakończenie imprezy

E.G./WRP
za UMWP