Pomorskie: Konkursy!

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich ogłasza konkurs Przyjazna Wieś” na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych. Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się wszyscy beneficjenci, którzy zrealizowali projekty infrastrukturalne na obszarach wiejskich, współfinansowane z Funduszy Europejskich od 2004.”

Formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać na adres sekretariatu regionalnego KSOW właściwego dla miejsca realizacji inwestycji. W przypadku projektów transregionalnych i transnarodowych o właściwości miejscowej zgłoszenia decyduje największy procentowy udział inwestycji na obszarze województwa. Zgłoszenia należy składać w terminie do 31 sierpnia 2009 r.

Kolejna zapowiedź to druga edycja konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Współzawodnictwo odbywa się na terenie całego kraju, a przystępujące do konkursu gospodarstwa będą oceniane w dwóch kategoriach: ekologia-środowisko” i “ekologiczne gospodarstwo towarowe”. Zgłoszenia należy składać osobiście lub pocztą do 31 lipca w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego.

Ogłoszona również została X edycja konkursu “Sposób na sukces” na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich. Konkurs skierowany jest do osób prowadzących małą lub średnią firmę, tych, którzy tworzą nowe miejsca pracy dla mieszkańców wsi, realizują ciekawe pomysły na rzecz lokalnych społeczności wiejskich, w tym także w ramach inicjatywy Leader. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 października przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Szczegółowe informacje na www.dprow.woj-pomorskie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności