Pomorskie inwestuje w solary

33 mln zł dofinansowania z UE przeznaczą w Pomorskiem na projekty energetyczne i ekologiczne. Wśród beneficjentów znalazło się 10 gmin, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Słupsku, Przechlewskie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie oraz fundacja Anny Dymnej Mimo wszystko”.”

Gmina Kobylnica zrealizuje na swoim terenie program wykorzystania energii słonecznej, o wartości prawie 9 mln zł (unijne dofinansowanie wyniesie ponad 6 mln zł). Projekt polega na
zakupie i montażu 434 instalacji solarnych na budynkach użyteczności publicznej, budynkach komunalnych oraz indywidualnych gospodarstwach domowych. Jego głównym celem jest zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza z procesów spalania
paliw kopalnych przez kotłownie oraz zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii. Podobny projekt solarny, za ponad 5 mln zł (w tym prawie 4 mln zł z UE) zrealizowany zostanie na terenie gmin Nowa Wieś Lęborska, Cewice i Wicko.

Ważny projekt ekologiczny za prawie 2 mln zł (unijne dofinansowanie wyniesie ponad 1 mln zł) wykona Fundacja Anny Dymnej Mimo wszystko”. Polegać będzie on na wymianie przestarzałej, nieekologicznej, węglowej instalacji grzewczej w Ośrodku Terapii Dziennej w Lubiatowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności