Pomorska Izba Rolnicza apeluje do KRIR

Zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej z rosnącym niepokojem obserwuje sytuację na krajowym rynku zbożowym. Coraz liczniejsze apele o pomoc, napływające do Biura Zarządu PIR w Pruszczu Gdańskim od rolników województwa pomorskiego powodują, że w imieniu tychże dziesiątek tysięcy producentów rolnych – zwracamy się do Zarządu KRIR z żądaniem podjęcia stosownych kroków zmierzających do ograniczenia skutków sytuacji wielu rodzin chłopskich, która w najbliższej przyszłości stanie się ich udziałem – za sprawą tegorocznych, niskich cen skupu zbóż i rzepaku.

Zarząd PIR ma świadomość, że Krajowa Rada Izb Rolniczych w swoich wystąpieniach do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wnioskowała już i naprawę i unormowanie sytuacji na rynku zbożowym, jednak z całym szacunkiem – działania niniejsze uważamy za niewystarczające.

W opinii rolników, których reprezentujemy, należałoby podjąć pod auspicjami Krajowej Rady Izb Rolniczych, ogólnopolskie, skoordynowane i zdecydowane czynności, które mogłyby zapobiec nadchodzącej finansowej katastrofie dziesiątek tysięcy chłopskich rodzin. Prosimy o permanentne i dokładne informowanie opinii publicznej, o tragicznej sytuacji niemal całego polskiego sektora rolniczego, które pozostawione rynkowej samoregulacji, powoli chyli się ku upadkowi.

Żądamy, aby ustawicznie Krajowa Rada Izb Rolniczych przekazywała apele z prośbą o interwencję: Sejmowi i Rządowi Rzeczypospolitej, Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz sejmowej komisji rolnictwa. Żądamy jednocześnie, aby o swoich poczynaniach, Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych informował media publiczne i niepubliczne oraz wojewódzkie izby rolnicze.
Wyrażamy przy tym przekonanie, że praca ponad podziałami może w obecnej sytuacji zwielokrotnić szanse powodzenia naszych działań, zatem winny w nią być zaangażowane wszystkie związki i organizacje rolnicze. Usystematyzowanie i skoordynowanie działań wielu organizacji, może zapobiec – w naszym przekonaniu – niepokojom społecznym, które mogłyby być kreowane przez środowiska wiejskie w naszym kraju. Sądzimy, że czynne protesty, których tak wielu w obecnym czasie wszyscy doświadczamy, w dobie obecnego, ogólnoświatowego kryzysu – korzyści społeczeństwu nie przynoszą.

W naszym przekonaniu, niniejszy apel wyczerpuje sposoby dążenia do najwyższego priorytetu, jakim jest dla nas dobro polskiego rolnika i jego rodziny.


Podpisano przezZarząd Pomorskiej Izby Rolniczej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności