Pomocnik sadownika – quad Yamaha

Do prac sadowniczych potrzebny jest zwrotny ciągnik o niewielkich gabarytach, aby mógł wykonywać ciasne uwrocia i bez problemu mieścił się między rzędami drzew owocowych. Alternatywą dla drogich ciągników sadowniczych jest mikrociągnik Yamaha wyposażony w profesjonalny osprzęt TechLander. Szeroka gama osprzętu pozwala na wykorzystanie mikrociągnika zarówno w pracach transportowych, pielęgnacyjnych, jak i w utrzymaniu podwórka oraz budynków w czystości.

Ochrona roślin
Produkcja sadownicza wymaga ciągłej dbałości o zdrowotność roślin oraz czystość upraw. Zarówno w zwalczaniu chwastów, jak i ochronie przed szkodnikami czy chorobami, konieczne jest wykonywanie oprysków. W ofercie marki TechLander do wyboru są dwie wersje opryskiwaczy. Jeden z nich jest montowany na bagażniku czterokołowca, dzięki czemu manewrowanie na ciasnych przestrzeniach jest niezwykle łatwe. Zbiornik główny mieści 70 l cieczy roboczej, a belka po rozłożeniu obejmuje 3 m szerokości. Elektryczny napęd pompy gwarantuje cichą pracę opryskiwacza.
Podczas pracy na większych powierzchniach doskonale sprawdza się przyczepiany, 400-litrowy opryskiwacz z belką polową o szerokości 6 m, podzieloną na 3 sekcje. Oba opryskiwacze wyposażone są w ręczną lancę z przewodem, która pozwala na punktowe opryskiwanie roślin w sadzie, czy też zwalczanie chwastów na przydomowym trawniku.

Czyste międzyrzędzia
Przyczepa TechLander to świetny środek transportowy dla sadowników. Podczas zbiorów jest wręcz niezastąpionym narzędziem do wywożenia skrzynek z owocami do przechowalni. Częste wysiadanie z mikrociągnika w celu załadunku towaru jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku ciągnika z kabiną, dzięki czemu prace te mogą być wykonywane na bieżąco. Przekłada się to na wysoką jakość owoców, które nie są narażone na działanie promieni słonecznych i wysokiej temperatury. Przyczepa bez problemu dostarczy także sadzonki na pole, czy też pomoże w uprzątnięciu międzyrzędzi z obciętych gałęzi i innych zanieczyszczeń.
Międzyrzędzia wymagają także częstego koszenia. W gamie osprzętu TechLander dostępne są dwie kosiarki: nożowa oraz przeznaczona do pracy w szczególnie trudnych warunkach kosiarka bijakowa. Obie mają szerokość 1,2 m i wyposażone są w dyszel z regulacją bocznego przesunięcia maszyny względem mikrociągnika, co pozwala na dokładne wykoszenie nawet pod wystającymi gałęziami drzew. Kosiarki dobrze rozdrabniają skoszoną trawę, co znacznie przyspiesza jej rozkład.

Na podwórku i w budynkach
Duże powierzchnie utwardzone nie wyglądają estetycznie, kiedy są pokryte piaskiem czy liśćmi z drzew. Ręczne ich zamiatanie jest zajęciem uciążliwym. Z pomocą przychodzą zatem napędzane silnikami spalinowymi zamiatarki TechLander. Tylna, przyczepiana zamiatarka ze zbiornikiem pozwala idealnie wyczyścić powierzchnię nie tylko na podwórku, ale także w budynku przechowalni czy w garażu. Do zamiatania podwórka może być wykorzystana także zamiatarka przednia, która dzięki możliwości zmiany kąta natarcia, bez problemu może służyć też do usuwania śniegu z chodników, podobnie jak przy pomocy pługa śnieżnego.

Jak więc widać, mikrociągnik Yamaha wraz z osprzętem marki TechLander znajduje praktyczne zastosowanie przez cały rok, wyręczając rolnika w ciężkich i uciążliwych pracach porządkowych czy transportowych. A zaoszczędzony czas można przeznaczyć na aktywny wypoczynek – terenową przejażdżkę quadem Grizzly.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności