Pomoc Ukrainie

Każdy, kto czuje potrzebę, może zadeklarować solidarność i wesprzeć naród ukraińskim, którym w ostatnich tygodniach targają burzliwe wydarzenia. Pokojowy protest ludności wobec ogłoszonego przez władzę zawieszenia przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE, zamienił się w wewnętrzną walkę.

Jak informuje nasz ukraiński korespondent, poszkodowani w starciach na kijowskim Majdanie są leczeni w szpitalach polowych, bo ze zwykłych szpitali są porywani przez władzę i przepadają bez wieści. Do lekarzy wolontariuszy, którzy pomagają poszkodowanym w czasie zamieszek – pomimo iż są ubrani w peleryny z czerwonym krzyżem – strzelają snajperzy.
Obecnie najlepszą formą pomocy jest pomoc finansowa, gdyż wsparcie materialne (leki, żywność, ciepłe ubrania), jak dowiedział się nasz korespondent, są zatrzymywane na granicy.
Poniżej podajemy konto bankowe, na które można wpłacać kwoty wsparcia, które zostaną przekazane na pomoc rannym i tym, którzy ucierpieli podczas ostatnich wydarzeń w Kijowie i innych miastach Ukrainy.
 
Fundacja Edukacja dla Demokracji, ul. Nowolipie 9/11, 00-150 Warszawa
18 1240 1037 1111 0010 4591 0813
Tytuł przelewu: Pomoc dla Ukrainy
Liczy się każda złotówka.
 
WRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności