fbpx

Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

Od 15 października do 13 listopada 2018 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski na poddziałanie 6.2 „Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich”. O dofinansowanie może ubiegać się osoba fizyczna, która podlega jako rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie, nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Pomoc może być również przyznana beneficjentowi albo małżonkowi beneficjenta poddziałania “Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” objętego Programem, o ile nie została ustanowiona rozdzielność majątkowa.

Dofinansowanie w ramach poddziałania wynosi 100 000 zł. Środki są wypłacane w dwóch ratach: I rata – 80 000 zł, II rata – 20 000 zł. Beneficjent w ramach biznesplanu musi wydatkować 100% premii w tym 70% dofinansowania przeznaczyć na środki trwałe. Dofinansowaniu podlega ponad 400 różnego rodzaju działalności, produkcyjnych, handlowych oraz usługowych.

Źródło: ARiMR

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.