fbpx
Strona głównaPozostałePomoc dla pszczelarzy

Pomoc dla pszczelarzy

Jeszcze tylko do 22 października pszczelarze mają czas na złożenie odpowiednich dokumentów do Agencji Rynku Rolnego, jeśli chcą skorzystać z dofinansowania. Rusza program Wsparcie rynku produktów pszczelich” 2007/08. N”

Program ten jest jednym z działań wchodzących w skład Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa na lata 2007-2010, zatwierdzonego przez Komisję Europejską. Pomoc jest kierowana do branży pszczelarskiej. Z dofinansowania mogą skorzystać tylko pszczelarze zrzeszeni w organizacjach, spółdzielniach lub grupach producenckich. Wnioski mogą składać także jednostki badawczo – rozwojowe, które zajmują się tą problematyką.

W sezonie 2007/08 refundacji podlegają koszty poniesione na organizację szkoleń o tematyce pszczelarskiej, zakup leków do zwalczania warrozy, zakup urządzeń laboratoryjnych, a także zakup matek pszczelich i wykonanie analiz jakości miodu. Jednostki rozwojowo-badawcza mogą skorzystać z dofinansowania kosztów wdrożenia prac badawczych w zakresie pszczelarstwa. Refundowane będą koszty wynagrodzenia pracowników oraz zakupu preparatów i niezbędnych materiałów.

Wnioski o dofinansowanie projektów można składać osobiście w ARR, bądź przesyłać pocztą na adres: Kancelaria Ogólna ARR ul. Nowy Świat6/12, 00-400 Warszawa. Każdy podmiot starający się o refundacje, musi być uprzednio wpisany w Centralny Rejestr Przedsiębiorców prowadzony przez ARR.

MS
Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.