fbpx

Pomoc dla pszczelarzy

Jeszcze tylko do 22 października pszczelarze mają czas na złożenie odpowiednich dokumentów do Agencji Rynku Rolnego, jeśli chcą skorzystać z dofinansowania. Rusza program Wsparcie rynku produktów pszczelich” 2007/08. N”

Program ten jest jednym z działań wchodzących w skład Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa na lata 2007-2010, zatwierdzonego przez Komisję Europejską. Pomoc jest kierowana do branży pszczelarskiej. Z dofinansowania mogą skorzystać tylko pszczelarze zrzeszeni w organizacjach, spółdzielniach lub grupach producenckich. Wnioski mogą składać także jednostki badawczo – rozwojowe, które zajmują się tą problematyką.

W sezonie 2007/08 refundacji podlegają koszty poniesione na organizację szkoleń o tematyce pszczelarskiej, zakup leków do zwalczania warrozy, zakup urządzeń laboratoryjnych, a także zakup matek pszczelich i wykonanie analiz jakości miodu. Jednostki rozwojowo-badawcza mogą skorzystać z dofinansowania kosztów wdrożenia prac badawczych w zakresie pszczelarstwa. Refundowane będą koszty wynagrodzenia pracowników oraz zakupu preparatów i niezbędnych materiałów.

Wnioski o dofinansowanie projektów można składać osobiście w ARR, bądź przesyłać pocztą na adres: Kancelaria Ogólna ARR ul. Nowy Świat6/12, 00-400 Warszawa. Każdy podmiot starający się o refundacje, musi być uprzednio wpisany w Centralny Rejestr Przedsiębiorców prowadzony przez ARR.

MS
Wrp.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.