Pomoc dla producentów mleka

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi został opracowany projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienie programu pomocy dla producentów mleka mający na celu umożliwienie umarzania w całości albo w części niepodatkowanych należności budżetowych o charakterze publiczno – prawnym, których spłata zagraża ważnym interesom dłużnika.

Jak zdołaliśmy ustalić w projektowanej uchwale proponuje się udzielenie pomocy producentom mleka, dla których wniesienie opłaty za przekroczenie kwot indywidualnych w roku kwotowym 2014/2015, zagraża ich ważnym interesom, polegającej na umorzeniu w całości albo w części pozostałej do zapłacenia opłaty należnej od producentów mleka za przekroczenie kwot indywidualnych w roku kwotowym? 2014/2015., stosownie do przepisów art. 56 – 61 ustawy o finansach publicznych.
 
We wniosku o udzielenie projektowanej pomocy producent mleka zobowiązany będzie do przedstawienia swojej sytuacji materialnej i społecznej, aby podjęcie decyzji miało uzasadnienie względami społecznymi lub gospodarczymi, w szczególności możliwościami płatniczymi dłużnika oraz uzasadnionym interesem Skarbu Państwa.
 
Resort rolnictwa skutki finansowe wejścia w życie uchwały szacuje na około 395 milionów złotych.
 
Aby jednak rolnicy – producenci mleka mogli taką pomoc uzyskać, konieczna jest akceptacja programu przez Komisję Europejską. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności