Pomoc dla producentów drobiu

Parlament Europejski zdecydował, że Komisja Europejska powinna tak szybko, jak to możliwe podjąć działania rekompensujące rolnikom straty, jakie ponieśli z powodu spadku spożycia drobiu i jaj w wyniku ptasiej grypy.


Parlament Europejski zdecydował, że Komisja Europejska powinna tak szybko, jak to możliwe podjąć działania rekompensujące rolnikom straty, jakie ponieśli z powodu spadku spożycia drobiu i jaj w wyniku ptasiej grypy. We Włoszech spożycie zmniejszyło się nawet o 70%. W krajach, które wystąpią o przyznanie pomocy rolnikom w 50% będzie ona wypłacana z funduszy unijnych. Ptasia grypa w dalszym ciągu rozprzestrzenia się – ostatnio znaleziono w Szkocji łabędzia zainfekowanego wirusem H5N1, a w Niemczech, w Saksonii, choroba ta wystąpiła na fermie drobiu. Jest to trzeci przypadek ptasiej grypy wśród ptaków utrzymywanych na fermie w Unii Europejskiej (poprzednio choroba ta wystąpiła na fermie we Francji i w Szwecji).

(Agra Europe 2006, nr 2202, s. EP/4)
W.M.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności