fbpx
Strona głównaPozostałePomoc dla producentów drobiu

Pomoc dla producentów drobiu

Parlament Europejski zdecydował, że Komisja Europejska powinna tak szybko, jak to możliwe podjąć działania rekompensujące rolnikom straty, jakie ponieśli z powodu spadku spożycia drobiu i jaj w wyniku ptasiej grypy.


Parlament Europejski zdecydował, że Komisja Europejska powinna tak szybko, jak to możliwe podjąć działania rekompensujące rolnikom straty, jakie ponieśli z powodu spadku spożycia drobiu i jaj w wyniku ptasiej grypy. We Włoszech spożycie zmniejszyło się nawet o 70%. W krajach, które wystąpią o przyznanie pomocy rolnikom w 50% będzie ona wypłacana z funduszy unijnych. Ptasia grypa w dalszym ciągu rozprzestrzenia się – ostatnio znaleziono w Szkocji łabędzia zainfekowanego wirusem H5N1, a w Niemczech, w Saksonii, choroba ta wystąpiła na fermie drobiu. Jest to trzeci przypadek ptasiej grypy wśród ptaków utrzymywanych na fermie w Unii Europejskiej (poprzednio choroba ta wystąpiła na fermie we Francji i w Szwecji).

(Agra Europe 2006, nr 2202, s. EP/4)
W.M.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.