fbpx
Strona głównaCenyPomimo ograniczenia eksportu spożycie mięsa w Argentynie... spada

Pomimo ograniczenia eksportu spożycie mięsa w Argentynie… spada

Argentyna odnotowała spadek spożycia mięsa na mieszkańca o 4,8 proc., pomimo ograniczeń eksportowych nałożonych przez administrację prezydenta Alberto Fernándeza, która starała się priorytetowo traktować rynek krajowy.

Według raportu Izby Przemysłowo-Handlowej Mięsa i Pochodnych Republiki Argentyńskiej (CICCRA) spożycie wołowiny na mieszkańca w 2021 r. wyniosło 47,6 kg/rok.

Zgodnie z nowymi działaniami rządu polegającymi na ograniczeniach eksportowych, mających uchronić obywateli przed inflacją, produkcja wołowiny spadła o 6,1 proc. w 2021 r., co oznacza 194,1 tys. ton mniej niż w 2020 r.

W 2021 r. wyeksportowano 797,6 tys. ton wołowiny, a więc o 11,7 proc. mniej niż rok wcześniej. W 2021 r. ubito w Argentynie 12 967 mln sztuk bydła, co oznacza spadek o 7,4 proc. r/r i spadek o 10 proc. po uwzględnieniu liczby dni roboczych.

Według Argentine Beef Promotion Institute (IPCVA) cena wołowiny wzrosła o 9,7 proc. w grudniu 2021 r. w porównaniu z poprzednim miesiącem, co oznacza wzrost o 60,7 proc. r/r.

Pomimo spadku spożycia w ostatnich latach, Argentyna (47,6 kg na mieszkańca rocznie) nadal przoduje pod względem światowego spożycia wołowiny na mieszkańca, następny jest Urugwaj z 45 kg, a na trzecim miejscu Stany Zjednoczone z 38 kg.

Raport wskazuje, że pod względem spożycia mięsa drobiowego Argentyna znajduje się w pierwszej piątce na świecie, z około 48 kg na mieszkańca rocznie. W rankingu prym wiedzie Katar, którego populacja spożywała średnio 52 kg, za nimi plasują się Stany Zjednoczone ze spożyciem 51 kg/mieszkańca/rok, tyle samo co Malezja.

Jeśli chodzi o wieprzowinę, Argentyńczycy są daleko od czołówki, z około 20 kg na mieszkańca rocznie.

Źródło: mercopress.com

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.