Pomidory dobre z natury i z Polski

W nowym roku w Polsce i Niemczech ruszy kampania „Pomidory dobre z natury”. Celem ma być zwiększenie świadomości społeczeństwa o ich walorach odżywczych, a co za tym idzie, również spożycia.

Jej pomysłodawca, Polskie Stowarzyszenie Producentów Pomidorów i Ogórków Pod Osłonami chce podnieść świadomość konsumentów na temat walorów odżywczych pomidorów i zwiększyć ich konsumpcję.

Polska produkuje 712 tysięcy ton pomidorów, z czego 80% trafia na rynek krajowy, pozostała część na eksport. Największym unijnym odbiorcą polskich pomidorów są Niemcy.

Zależy nam na wzmocnieniu pozycji polskich warzyw na rynku naszego zachodniego sąsiada. Chcemy upewnić niemieckich konsumentów, że pomidory z Polski mają wysoką jakość i wspaniałe walory smakowe i odżywcze – informuje prezes stowarzyszenia, Maciej Mularski.

Kampania „Pomidory dobre z natury” potrwa 3 lata. Jej budżet to 3 mln euro. Celem działań jest promocja walorów odżywczych pomidorów oraz zwiększenie ich spożycia na rynku polskim i niemieckim. Stowarzyszenie chce także wzmocnić pozytywny wizerunek pomidorów produkowanych w Polsce jako warzyw wysokiej jakości, smacznych, bogatych w walory odżywcze.

Dietetycy zaproszeni do udziału w kampanii będą informować konsumentów na temat walorów odżywczych pomidorów i ich znaczenia w codziennej diecie. Zaś kluczowi polscy i niemieccy blogerzy kulinarni zaprezentują wykorzystanie pomidorów w kuchni.

Realizatorzy kampanii duży nacisk stawiają na udział w targach branżowych oraz wydarzeniach okołotargowych. Przewidziany jest udział m.in. w targach Anuga czy Fresh Logistica.

Roczne spożycie pomidorów w Polsce w 2014 roku wyniosło 9,96 kg/osobę. Jak informują dietetycy, powinniśmy często spożywać te niezwykle cenne warzywa. Pomidor o wadze ok. 180 g pokrywa aż 60% naszego dziennego zapotrzebowania na witaminę C i 25% na witaminę E. Ponadto warzywo zawiera liczne witaminy i minerały – wit. B, potas, wapń, magnez czy żelazo.

Renata Struzik, źródło: SPPiOPO
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności