Polskim hodowcom i producentom mleka należy się ochrona i pomoc

W obliczu pandemii koronawirusa COVID-19 i wprowadzonego na terenie Polski stanu zagrożenia epidemiologicznego, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka apeluje do Jana Krzysztofa Ardanowskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o uruchomienie pomocy publicznej dla hodowców bydła mlecznego oraz producentów mleka dotkniętych skutkami kryzysu oraz przedstawienie jasnych schematów rozwiązań i wytycznych postępowania na wypadek kwarantanny dla producentów rolnych związanych z rynkiem mleka.

Zdaniem Leszka Hądzlika, prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka ochroną i wsparciem należy objąć rolników, których gospodarstwa zostaną objęte kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, borykających się z problemami odbioru
PFHBiPM postuluje do resortu rolnictwa o podjęcie wszelkich możliwych działań, które zabezpieczą polskich hodowców i producentów mleka oraz zminimalizują negatywne skutki epidemii.

– Gorsza koniunktura na rynku surowców rolnych pośrednio oddziałuje na unijny rynek mleka, czekają nas prawdopodobne problemy branży mleczarskiej, dlatego tak ważnym stają się działania wspierające polskiego rolnika, również te o charakterze odszkodowawczym czy związane z ubezpieczeniem chorobowym. Spółdzielnie mleczarskie już informują o zwiększonym popycie na produkty mleczarskie ze strony sieci handlowych, co może w późniejszym czasie skutkować zachwianiem rynku – uzasadnia Leszek Hądzlik.

Źródło: PFHBiPM

Opracował: Samuel Skrzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności