POLSKIE ZBOŻA coraz większe!

Po raz kolejny Targi Polskie Zboża powiększają powierzchnię. Już w sierpniu organizatorzy dołączali nowe miejsca pod poletka doświadczalne, a obecnie rozszerzany jest sektor indywidualnych powierzchni demonstracyjnych dla maszyn rolniczych. Polskie Zboża odbędę się w dniach 4-5 czerwca 2009 r., w Modrzu k/Poznania i na dzień dzisiejszy zajmują powierzchnię 25 hektarów.

Od 2007 roku, rynek maszyn rolniczych odnotowuje dynamiczny wzrost. Sprzedaż na rynku maszyn rolniczych obecnie kształtuje się na poziomie 5 mld zł. Rolnicy, od czasu korzystania z unijnych dopłat bezpośrednich, mają coraz więcej pieniędzy na zakupy odpowiednich sprzętów. Tą sytuację doskonale odzwierciedla zainteresowanie TargamiPolskie Zboża. W ciągu miesiąca swój udział w tej imprezie potwierdzili najwięksi producenci maszyn, w tym: KUHN, AGCO, John Deere, Väderstad, JCB, New Holland,Korbanek, Lemken, Konsklide, Joskin, Househnam Sprayers, Stanimpex oraz Simba.

Do targów zostało dziesięć miesięcy, a już wszystkie powierzchnie demonstracyjnezostały zajęte przez firmy z sektora maszynowego, dzięki temu, w przyszłym rokuzwiedzający będę mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi markami obecnymi na rynkueuropejskim. To dla nas sygnał, iż Polskie Zboża mają szansę stać się jedną znajważniejszych imprez rolniczych w Polsce i na stałe wpisać się w kalendarz targów.”-mówi Justyna Zielińska Exhibition Manager POLSKIE ZBOŻA.

Ponadto targi zostaną poszerzone o sektor technologii pożniwnej, w tym celu prowadzone są rozmowy z Polskim Związkiem Producentów Roślin Zbożowych. W tej części zostaną zaprezentowane zarówno maszyny jak i nowoczesne technologie suszenia i magazynowania ziarna.

Polskie Zboża będą pierwszym wyłącznie biznesowym wydarzeniem branżowym w Polsce skierowanym do profesjonalnych gospodarstw i ekspertów. Impreza odbędzie się naterenie czynnego gospodarstwa udostępnionego przez firmę Top Farms i będzie unikalnymeventem z udziałem największych dostawców w branży, prezentującym uprawy poloweoraz demonstracje maszyn pracujących, pokazy na Arenie Opryskiwaczy oraz sektorpoświęcony energii odnawialnej i biopaliwom.

Jednym z patronów medialnych Targów Polski Zboża, jest redakcja Wiadomości Rolnicze Polska.<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/logowrp.jpg align=right width=200

opr. Wrp.pl