Polskie Zboża 2010 – druga edycja

Rusza II edycja Targów Polskie Zboża 2010 odbywających się w Modrzu pod Poznaniem Przez dwa dni, czwartek 10 czerwca oraz piątek 11 czerwca, na zwiedzających czeka oferta producentów środków produkcji w rolnictwie: materiał siewny, nawozy, środki ochrony roślin, maszyny rolnicze i urządzenia służące technologii pożniwnej.

Na ponad 150 Poletkach Doświadczalnych zaprezentowane zostaną najnowsze odmiany roślin uprawnych oraz pełne programy ochrony i nawożenia. W trakcie drugiej edycji targów sektor ten, jak zapewniają organizatorzy, będzie większy o 70% w stosunku do roku ubiegłego.

Na Arenie Opryskiwaczy, obejmującej 2,5 ha, podczas imprezy odbywać się będą komentowane pokazy najnowszych opryskiwaczy i rozpylaczy oraz systemów GPS.

Najnowszy sprzęt rolniczy światowych marek obejrzeć będzie można na ponad 10 ha sektora maszyn rolniczych i demonstracji.

Swoją ofertę firmy świadczące usługi w rolnictwie, firmy chemiczne, doradztwo rolnicze i instytucje branżowe przedstawią w Alei Biznesowej.

Z technologiami pozyskiwania energii odnawialnej, biopaliwami oraz uprawami przeznaczonymi na cele nieżywnościowe można się zapoznać w Sektorze Energii Odnawialnej, a prezentację najnowszych rozwiązań i technologii m.in. z zakresu suszenia i czyszczenia ziarna, składowania zbóż, monitoringu i doradztwa rynkowego można obejrzeć w Sektorze Technologii Pożniwnej.

Część wystawienniczą imprezy uzupełni program wydarzeń towarzyszących: spotkania merytoryczne, w tym: pokazy, prezentacje i dyskusje poświęcone najważniejszym tematom branży rolniczej, nowym technologią i programom.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej targów: www.polskiezboza.com

Zapraszamy do odwiedzenia nas na stoisku nr E-16 oraz po nowy egzemplarz Wiadomości Rolniczych Polska.