Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego pod nowy kierownictwem

Małgorzata Bojańczyk została nowym dyrektorem Biura Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” została Małgorzata Bojańczyk. Od 1 września 2020 roku zastąpiła na tym stanowisku Dariusza Rutkowskiego.

Małgorzata Bojańczyk posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu, kontroli
i skutecznym wdrażaniu projektów związanych z rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich. Zanim dołączyła do Stowarzyszenia „ASAP”, pracowała w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie realizowała zadania z zakresu reformy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej oraz nadzoru nad Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Konkurencyjne rolnictwo potrzebuje zdrowego środowiska i zasobów naturalnych. Aby to osiągnąć, istotne pozostaje skuteczne szerzenie wiedzy o zrównoważonych praktykach rolniczych, które łączą cele ekonomiczne, środowiskowe i społeczne – mówi Małgorzata Bojańczyk.

Stowarzyszenie „ASAP” koncentruje się na celach, które nie tylko wpisują się w globalny program działań ONZ dotyczący zrównoważonych celów rozwoju, ale przede wszystkim, które stanowią odpowiedź na wyzwania związane z reformą Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Zdaniem Bojańczyk kluczowa jest tutaj intensyfikacja wspólnych działań na rzecz jeszcze bardziej zrównoważonego rolnictwa w Polsce.

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności