fbpx
Strona głównaPozostałePolskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego pod nowy kierownictwem

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego pod nowy kierownictwem

Małgorzata Bojańczyk została nowym dyrektorem Biura Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” została Małgorzata Bojańczyk. Od 1 września 2020 roku zastąpiła na tym stanowisku Dariusza Rutkowskiego.

Małgorzata Bojańczyk posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu, kontroli
i skutecznym wdrażaniu projektów związanych z rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich. Zanim dołączyła do Stowarzyszenia „ASAP”, pracowała w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie realizowała zadania z zakresu reformy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej oraz nadzoru nad Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Konkurencyjne rolnictwo potrzebuje zdrowego środowiska i zasobów naturalnych. Aby to osiągnąć, istotne pozostaje skuteczne szerzenie wiedzy o zrównoważonych praktykach rolniczych, które łączą cele ekonomiczne, środowiskowe i społeczne – mówi Małgorzata Bojańczyk.

Stowarzyszenie „ASAP” koncentruje się na celach, które nie tylko wpisują się w globalny program działań ONZ dotyczący zrównoważonych celów rozwoju, ale przede wszystkim, które stanowią odpowiedź na wyzwania związane z reformą Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Zdaniem Bojańczyk kluczowa jest tutaj intensyfikacja wspólnych działań na rzecz jeszcze bardziej zrównoważonego rolnictwa w Polsce.

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.