Polskie Smaki zapraszają

Praska Giełda Spożywcza zaprasza 20 września 2013 roku na IX Wystawę Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych Polskie Smaki – pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Oferta kilkuset produktów tradycyjnych i ekologicznych: wędlin, serów, pieczywa, przetworów, soków i napojów oraz wyrobów pszczelarskich ucieszy zapewne nie tylko oko, ale też najbardziej wybredne podniebienia – degustacja jest nieodłącznym elementem imprezy!.
Organizatorzy wystawy, przygotowując coroczne edycje od 2005 roku, wychodzą z założenia, że produkty tradycyjne i ekologiczne stanowią przyszłość krajowej produkcji rolno-spożywczej oraz handlu artykułami spożywczymi. Powinny one zatem znaleźć stałe miejsce na półkach sklepów, także wielkomiejskich, na równi z innymi powszechnie dostępnymi produktami spożywczymi.
Część produktów, które pojawią się podczas zbliżającej się wystawy, znajduje się na ogólnopolskiej ministerialnej liście produktów tradycyjnych, a niektóre z nich legitymują się prestiżowym znakiem „Jakość Tradycja”. Wśród wystawców zaprezentują się zdobywcy lauru Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Producenci tradycyjni będą mogli podczas wystawy ubiegać się o statuetkę „Polski Smak 2013” dla swoich produktów oraz o nominację do konkursu „Teraz Polska”.
Imprezie promującej żywność regionalną i ekologiczną, którą poprowadzi Katarzyna Dowbor, będą towarzyszyły liczne atrakcje dla zwiedzających – w tym pokaz sztuki kulinarnej oraz degustacja potraw.
Kulinarny show przygotuje Robert Sowa – kreator menu największych wydarzeń kulturalno-gastronomicznych w kraju. Dla uczestników Polskich Smaków Robert Sowa sporządzi golonkę na trzy sposoby według specjalnych receptur oraz ugotuje wielki kocioł zupy.
Wystawa cieszy się co roku dużym zainteresowaniem kupców hurtowych i detalicznych, przedstawicieli branży HoReCa oraz tysięcy amatorów tradycyjnej i zdrowej żywności.
Patronatem honorowym wystawę Polskie Smaki objął Minister Rolnictwa i Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Miasta Ząbki.
 
IX Wystawa Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Polskie Smaki 2013” odbędzie się na terenie Praskiej Giełdy Spożywczej – w Ząbkach, przy ul. Piłsudskiego 180.
Program imprezy w załączniku.
(red)