Polskie rolnictwo na światowym poziomie

27 kwietnia Novoferm wziął udział w uroczystym otwarciu nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej obory w gospodarstwie rolnym Małgorzaty i Artura Saganowskich w Gądeczu (gm. Dobrcz, woj. kujawsko-pomorskie). Inwestycja ta, w której wykorzystano najwyższej jakości technologie, w tym bramy segmentowe z windami łańcuchowymi Novoferm, to wizytówka nowoczesnego oblicza polskiego rolnictwa oraz rozwiązań dedykowanych dla wymagających sektorów gospodarki.

W gospodarstwie w Gądeczu zastosowano łącznie 6 bram segmentowych z windami łańcuchowymi Novoferm: 2 bramy wjazdowe wozu paszowego oraz 4 bramy wjazdowe ganku gnojnego. Wybór bram marki Novoferm do tej inwestycji to nie przypadek – wszystkie zastosowane tu technologie, m.in. w zakresie transportu pasz i obornika, charakteryzują się najwyższą jakością. Inwestor docenił niemiecką precyzję wykonania i niezawodność działania bram segmentowych Novoferm, rozwiązania bardzo ekonomicznego także pod względem finansowym” – wyjaśnia Tomasz Chmielewski, dyrektor zarządzający Novoferm Polska Sp. z o.o. Dzięki zastosowaniu wysokich bram Novoferm (3300 mm) na szerokim stole paszowym możliwe jest zastosowanie wozów paszowych różnych firm.
Prezentacja działania bram Novoferm dedykowanych dla nowoczesnego rolnictwa była częścią większego pokazu rozwiązań technologicznych zastosowanych przy budowie i wyposażeniu obory w Gądeczu, który odbył się podczas otwarcia inwestycji. Na uroczystość objętą patronatem Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) zaproszono 200 hodowców bydła z całej Polski. Oprócz prezentacji rozwiązań technologicznych, dla gości przygotowano także piknik – tradycyjnie z grillem i kiełbaskami. Punktem kulminacyjnym imprezy było przekazanie Gospodarzom gratulacji przez Wojewodę kujawsko-pomorskiego, Panią Ewę Mes oraz wręczenie pucharu przez przedstawicieli federacji (PFHBiPM).
Zautomatyzowana obora w Gospodarstwie Rolnym Małgorzaty i Artura Saganowskich w Gądeczu – dane techniczne:
•wymiary: 19 m x 36 m x 7 m (w kalenicy)
•pojemność: 68 szt. bydła
•wolnostanowiskowa, z możliwością podzielenia na 2 grupy laktacyjne
•dostęp do światła i powietrza
•maszynowe usuwanie obornika (wypych)
•szeroki stół paszowy z możliwością stosowania wozu paszowego
•poczekalnia na ruszcie i hala udojowa
Źródło: Novoferm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności