Polskie mleko do Brazylii

W ubiegły czwartek Główny Inspektorat Weterynarii (GIW) otrzymał informację Stałego Przedstawicielstwa Federacyjnej Republiki Brazylii przy Unii Europejskiej o pozytywnym zakończeniu procesu uznawania przez brazylijskie służby weterynaryjne równoważności polskiego systemu nadzoru weterynaryjnego nad produkcją mleka i produktów mleczarskich.

Aktualnie GIW oczekuje oficjalnego pisma władz brazylijskich w tej sprawie określającego szczegóły procedury.
Pozytywna finalizacja rozpoczętych w 2008 r. działań, w ramach których odbyły się m.in. dwie wizyty kontrolne inspektorów brazylijskich w Polsce – w 2010 r. i 2013 r., była możliwa dzięki długoletnim staraniom Głównego Inspektoratu Weterynarii prowadzonym w ścisłej współpracy z polską placówką dyplomatyczną w Brazylii oraz związkami branżowymi sektora mleczarskiego. Uznanie równoważności polskiego systemu nadzoru weterynaryjnego nad produkcją mleka i produktów mlecznych przez władze brazylijskie umożliwi zatwierdzanie nowych zakładów do eksportu do Brazylii na zasadzie pre-listingu.
W chwili obecnej uprawnienia eksportowe na rynek brazylijski posiada 14 polskich zakładów sektora mleczarskiego.

MRiRW /AT/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności