fbpx

Polskie ciężarówki też nie przekroczą granicy – Ukraińcy zablokują przejścia po swojej stronie

20 lutego ukraińscy przewoźnicy rozpoczną pokojowy protest na trzech przejściach granicznych z Polską – informuje portal UkrAgroConsult . Jest to odpowiedź na działania polskich rolników.

Ukraińscy przewoźnicy postanowili odpowiedzieć na blokadę przejść granicznych przez polskich rolników – na 20 lutego zapowiedzieli pokojowy protest na trzech przejściach Rawa Ruska-Hrebenne, Krakowiec-Korczowa, Szeginie-Medyka. Poinformował o tym szef organizacji Międzynarodowi Przewoźnicy Samochodowi Ukrainy (IAPU) Wołodymyr Michałewicz. UkrAgroConsult podkreśla, że jest to organizacja pozarządowa.

– Celem pokojowego zgromadzenia jest wyrażenie protestu ukraińskich przewoźników przeciwko blokowaniu ruchu towarowego, które rozpoczęło się w listopadzie 2023 roku, co powoduje znaczne straty finansowe dla branży międzynarodowego transportu drogowego Ukrainy, eksporterów i importerów obu krajów (…) Sytuacja nie została jeszcze rozwiązana na poziomie ministerstw, rządów i prezydentów Ukrainy i Polski, dlatego jesteśmy zmuszeni uciekać się do takich działań – powiedział Michałewicz cytowany przez portal.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner