Polskie araby – światowy hit

Dni Konia Arabskiego – Polska 2011, Janów Podlaski, 5-7 sierpnia 2011. Początek sierpnia w Janowie Podlaskim to, jak co roku, święto polskich koni arabskich. Już po raz 42 swoje gościnne podwoje dla gości z całego świata otwiera najstarsza w Polsce państwowa Stadnina Koni – Janów Podlaski.

Australia, obie Ameryki, Bliski Wschód, cała Europa – to rejony, z których ściągają do Janowa Podlaskiego, jak do Mekki, hodowcy i miłośnicy polskich koni czystej krwi arabskiej.
Co nas czeka podczas Dni Konia Arabskiego w tym roku:
– 5-7 sierpnia 2011 – XXXIII Narodowy Pokaz Koni Arabskich w Janowie Podlaskim (pokaz został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego).
– 7 sierpnia godz. 17:00 – Aukcja PRIDE OF POLAND
Oferta aukcji głównej obejmuje 30 najwyższej jakości klaczy i 2 znakomite ogiery (m.in.: CELSJUSZ – Młodzieżowy Narodowy Czempion Polski z 2007 roku, wyhodowany w Stadninie Koni Białka). Dla klientów dysponujących mniejszymi środkami finansowymi przygotowano 29 klaczy i 3 ogiery, które będą oferowane w systemie Selection Sale.

Polskie diamenty
Janowska aukcja to jedyna tego typu impreza na świecie, organizowana nieprzerwanie przez ponad 40 lat. Po złotych latach 80., regresie następnego dziesięciolecia, dobra koniunktura na polskie araby powróciła wraz z rozpoczęciem Nowego Millenium. Rekordowy pod tym względem okazał się rok 2008. Tak znakomitej polskiej oferty nie mogli przeoczyć najpoważniejsi klienci z całego świata. Stadnina Koni Michałów zdobyła się na niezwykły wysiłek i wystawiła na sprzedaż klacz Kwesturę – Czempionkę Świata. Kwestura została sprzedana za rekordową kwotę 1,125 miliona euro. A łączny wynik tej aukcji przekroczył 3 mln euro. Rok później klacz Pinta osiągnęła cenę 500 tys. euro. Tegoroczna aukcja pozostanie wielką niewiadomą aż do 7 sierpnia. Z pewnością będzie niezwykle emocjonująca, choćby z powodu wystawienia do sprzedaży Czempionów Polski i koni światowej klasy. Który z nich osiągnie maksymalną cenę i wzbogaci stajnię jednego z szejków arabskich, bądź angielską stadninę Shirley Watts (żona perkusisty Charliego Wattsa z zespołu The Rolling Stones”)? A będzie o co walczyć. Faworyzowanych klaczy jest wiele. Oto niektóre z nich:
PALABRA – Czempionka Polski Klaczy Młodszych z roku 2008
EGZONERA – Czempionka Pacific Slope w Santa Barbara w USA
EULA – Czempionka Polski Klaczy Młodszych, Czempionka Polski Klaczy Starszych i najlepszy Koń Pokazu z roku 1998″
PIACENZA – zgłoszona w ostatniej chwili, czwarta klacz Czempionatu Świata w Paryżu w 2010 roku i sensacyjna zwyciężczyni Wiosennego Pokazu Młodzieży w Białce w 2011 roku, z najwyższą notą pokazu i bliskimi doskonałości ocenami.
Niezaprzeczalnie, polskie konie arabskie są naszym dziedzictwem narodowym oraz najmocniejszą, a także najbardziej rozpoznawalną marką na świecie. Nie bez powodu od 40 lat aukcja organizowana jest pod hasłem “”Araby z państwowych stadnin””. W stadninach w Janowie Podlaskim, Michałowie oraz w Stadzie Ogierów Białka, nadzorowanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych, zgromadzono najcenniejsze klacze i ogiery czystej krwi arabskiej. Ich jakość doceniają hodowcy z całego świata, przyjeżdżając od lat na Dni Konia Arabskiego.

“””

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności