Polski preparat przeciw odorom nagrodzony w Seulu

Biopreparat do pozbywania się odorów opracowany przez zespół wrocławskich i łódzkich naukowców, zdobył Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Wynalazczości w Seulu (2-5 grudnia). Ciesząca się ogromną popularnością międzynarodowa impreza przyciąga wynalazców, przemysłowców i naukowców z całego świata, reprezentujących różne dziedziny i branże. Preparat opracowany przez zespół kierowany przez prof. Romana Kołacza, zdobył pierwsze miejsce w kategorii Agriculture”, w której o prymat rywalizowało 80 wynalazków.”

Wynik prac badawczych tego zespołu to ekologiczny, wysoce skuteczny i bezpieczny biopreparat, który powstał przy wykorzystaniu bakterii i będzie służył do usuwania lotnych substancji zapachowych (odorów) obecnych w pomiocie kurzym, czyli zmniejszania uciążliwości zapachowych. W skład preparatu wchodzi nośnik mineralny oraz zestaw mikroorganizmów, które usuwają związki odorowe, takie jak na przykład siarkowodor, amoniak, di- oraz tri-metyloaminę, lotne kwasy tłuszczowe obecne w pomiocie kurzym. Zastosowane drobnoustroje są bezpieczne dla człowieka i zwierząt, zostały wyizolowane z różnych środowisk naturalnych oraz sklasyfikowane do gatunku w oparciu o nowoczesne metody genetyczne. Zaletą działania biopreparatu jest jego wysoka skuteczność (redukuje od 80 do 100 proc. odorantów, w zależności od związku, najwięcej siarkowodoru i kwasu izomasłowego – 100 proc.).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności