Polski plakat zwyciężył w konkursie “I love Europe”

Plakat Marii Mileńko, studentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, zwyciężył w konkursie na plakat promujący Dzień Europy 2010. Spośród 1703 nadesłanych prac internauci wybrali polski plakat, podczas zakończonego o północy 31 stycznia głosowania na stronie internetowej konkursu www.designeurope2010.eu.

Z dziesięciu wytypowanych finałowych prac, pochodzących m.in. z Portugalii, Niemiec i Francji, najwięcej głosów otrzymała praca Marii Mileńko. Na swoim plakacie autorka umieściła na czarnym tle szklankę do drinków, do której wsypała” kolorowe litery składające się na słowo “Europe”, dodając różowe serce. Napis pod szklanką głosił: “My favourite Mix. People. Places. Cultures”, czyli: “Mój ulubiony mix. Ludzie. Miejsca. Kultury”.

Konkurs pod hasłem “I love Europe” (“Kocham Europę”) odbywał się pod nadzorem Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Multimedialnej Komisji Europejskiej. Dzień Europy jest obchodzony corocznie od 1964 r. w maju, w rocznicę ustanowienia (5 maja 1949 r.) Rady Europy. Dzień Europy 2010 będzie obchodzony 9 maja. Elementem obchodów jest oficjalny plakat, który zostanie rozpowszechniony we wszystkich krajach Unii Europejskiej, z napisami przetłumaczonymi na lokalne języki.