fbpx
Strona głównaWiadomościPolski minister poległ pod ukraińskim zbożem. Zagraniczne media o dymisji Kowalczyka

Polski minister poległ pod ukraińskim zbożem. Zagraniczne media o dymisji Kowalczyka

Dymisja ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka odbiła się szerokim echem również w zagranicznych mediach, które podkreślają, że jej główną przyczyną było nie poradzenie sobie przez ministra z problemem napływu ukraińskiego zboża do Polski.

Reuters podkreśla, że  Kowalczyk zrezygnował ze stanowiska w związku z decyzją Komisji Europejskiej o przedłużeniu bezcłowego importu ukraińskiego zboża do czerwca 2024 r., gdy o wprowadzenie ceł apelowali polscy rolnicy. Diagnoza Reutersa jest więc zgodna z narracją samego ministra.

– Ponieważ wiadomo, że Komisja Europejska nie spełni w tej chwili tego żądania, zdecydowałem się złożyć rezygnację ze stanowiska ministra rolnictwa – powiedział Kowalczyk.

Z kolei ukraiński serwis Agropolit pisze, że decyzję o odwołaniu ministra ze stanowiska podjęło kierownictwo rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Uważa się, że to przez to, że Kowalczykowi nie udało się rozwiązać kryzysu związanego z ukraińskim zbożem.

W podobnym tonie wypowiada się serwis Europejska Prawda, który pisze, że Henryk Kowalczyk odchodzi ze stanowiska w związku z masowymi protestami rolników przeciwko dostawom zboża z Ukrainy.

Mało który serwis zwrócił jednak uwagę na drugie dno tej sprawy, mianowicie potrzeby “pojednania się” partii rządzącej z rolnikami przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.