Polska żywność ekologiczna na Targach BioFach 2007

Polskie produkty ekologiczne zaprezentowane zostaną wkrótce podczas Międzynarodowych Targów Produktów Ekologicznych – BioFach. Targi odbędą się w dniach 15 – 18 lutego 2007 r. w Norymberdze (Niemcy).

BioFach to jedna z największych na świecie imprez targowych, poświęcona certyfikowanym produktom rolnictwa ekologicznego. Bierze w niej udział ponad 2000 firm z blisko 70 państw świata.
Na targach BioFach w Norymberdze prezentowana jest żywność ekologiczna, m.in. owoce, warzywa, produkty mleczne, zboża, soki i napoje. W targach BioFach biorą udział wystawcy, których wyroby reprezentują wysoką jakość potwierdzoną certyfikatem zgodności produkcji metodami ekologicznymi.
W roku 2006 Polska była na targach Krajem Roku. Tym razem ten zaszczyt przypadnie Włochom.
Polscy producenci przygotowali bogatą ofertę, toteż na polskich stoiskach na Targach BioFach znajdą się przetwory owocowe i warzywne takie jak soki, dżemy, owoce suszone, pikle konserwowane kwasem mlekowym, marynaty oraz kiszonki. Znaczącą część polskiej oferty stanowią też ziarna zbóż i roślin strączkowych, mąka, kasze, otręby, płatki, makarony, müsli, ciasteczka zbożowe oraz pieczywo. Prezentowane będą też zioła, przyprawy, herbaty ziołowe oraz kawa orkiszowa. Nie zabraknie także ekologicznego miodu, jak również ciast i słodyczy, wśród których szczególnie cenionym przysmakiem są znakomite chipsy jabłkowe.
Będzie można skosztować tradycyjnego smalcu, a także znakomitych wędlin, w tym przede wszystkim szynki i kiełbasy. Obecne będą w ofercie wyroby garmażeryjne: pierogi, kulebiaki, paszteciki. Spróbować będzie można także mleka koziego i krowiego oraz produktów mlecznych: masła, serów twarogowych, jogurtów oraz serwatki.
Na stoisku zorganizowanym w ramach kampanii prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowane będą także tradycyjne sposoby przetwarzania owoców i warzyw. W godzinach między 11:00 a 15:00 w trakcie kilkunastominutowych pokazów demonstrowane będzie tłoczenie soków, suszenie owoców, a także tradycyjne ubijanie kapusty przeznaczonej do kiszenia. Stoisko MRiRW będzie także przestrzenią do rozmów handlowych dla przedsiębiorców. Do dyspozycji odwiedzających targi będzie grupa ekspertów z zakresu produkcji ekologicznej, kontroli i certyfikacji w Polsce.
Nasz udział w Targach BioFach jest częścią trzyletniej kampanii informacyjnej Rolnictwo Ekologiczne, finansowanej z budżetu Polski i Unii Europejskiej.
Zapraszamy.
MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
hala 5, stoisko 102

biuro prasowe
Kampanii Rolnictwo Ekologiczne