fbpx
Strona głównaPozostałePolska żywność ekologiczna na Targach BioFach 2007

Polska żywność ekologiczna na Targach BioFach 2007

Polskie produkty ekologiczne zaprezentowane zostaną wkrótce podczas Międzynarodowych Targów Produktów Ekologicznych – BioFach. Targi odbędą się w dniach 15 – 18 lutego 2007 r. w Norymberdze (Niemcy).

BioFach to jedna z największych na świecie imprez targowych, poświęcona certyfikowanym produktom rolnictwa ekologicznego. Bierze w niej udział ponad 2000 firm z blisko 70 państw świata.
Na targach BioFach w Norymberdze prezentowana jest żywność ekologiczna, m.in. owoce, warzywa, produkty mleczne, zboża, soki i napoje. W targach BioFach biorą udział wystawcy, których wyroby reprezentują wysoką jakość potwierdzoną certyfikatem zgodności produkcji metodami ekologicznymi.
W roku 2006 Polska była na targach Krajem Roku. Tym razem ten zaszczyt przypadnie Włochom.
Polscy producenci przygotowali bogatą ofertę, toteż na polskich stoiskach na Targach BioFach znajdą się przetwory owocowe i warzywne takie jak soki, dżemy, owoce suszone, pikle konserwowane kwasem mlekowym, marynaty oraz kiszonki. Znaczącą część polskiej oferty stanowią też ziarna zbóż i roślin strączkowych, mąka, kasze, otręby, płatki, makarony, müsli, ciasteczka zbożowe oraz pieczywo. Prezentowane będą też zioła, przyprawy, herbaty ziołowe oraz kawa orkiszowa. Nie zabraknie także ekologicznego miodu, jak również ciast i słodyczy, wśród których szczególnie cenionym przysmakiem są znakomite chipsy jabłkowe.
Będzie można skosztować tradycyjnego smalcu, a także znakomitych wędlin, w tym przede wszystkim szynki i kiełbasy. Obecne będą w ofercie wyroby garmażeryjne: pierogi, kulebiaki, paszteciki. Spróbować będzie można także mleka koziego i krowiego oraz produktów mlecznych: masła, serów twarogowych, jogurtów oraz serwatki.
Na stoisku zorganizowanym w ramach kampanii prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezentowane będą także tradycyjne sposoby przetwarzania owoców i warzyw. W godzinach między 11:00 a 15:00 w trakcie kilkunastominutowych pokazów demonstrowane będzie tłoczenie soków, suszenie owoców, a także tradycyjne ubijanie kapusty przeznaczonej do kiszenia. Stoisko MRiRW będzie także przestrzenią do rozmów handlowych dla przedsiębiorców. Do dyspozycji odwiedzających targi będzie grupa ekspertów z zakresu produkcji ekologicznej, kontroli i certyfikacji w Polsce.
Nasz udział w Targach BioFach jest częścią trzyletniej kampanii informacyjnej Rolnictwo Ekologiczne, finansowanej z budżetu Polski i Unii Europejskiej.
Zapraszamy.
MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
hala 5, stoisko 102

biuro prasowe
Kampanii Rolnictwo Ekologiczne

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.