fbpx

Polska organizatorem 38 Światowego Kongresu Rolników

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper spotkał się 31 maja z prezydentem światowej federacji rolników IFAP Jackem Wilkinsonem oraz sekretarzem generalnym IFAP Dawidem L.J. Kingiem. W spotkaniu uczestniczyli szefowie rolniczych związków zawodowych. N

IFAP to globalna sieć, gdzie rolnicy z krajów uprzemysłowionych, a także z krajów rozwijających się wymieniają swe uwagi i wyznaczają wspólne priorytety. Federacja reprezentuje ponad 600 mln rolniczych rodzin zgrupowanych w 115 organizacjach narodowych z 80 krajów. Posiada również Generalny Status Konsultacyjny w Radzie Ekonomicznej i Społecznej Narodów Zjednoczonych. Od 1946 roku IFAP reprezentuje i broni interesów rolników na poziomie światowym. W Polsce członkiem IFAP jest Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, który będzie głównym organizatorem 38 Światowego Kongresu Rolników. Kongres odbędzie się w Polsce w czerwcu 2008 roku. To dla nas duży zaszczyt i wyróżnienie, że będziemy mogli gościć reprezentacje rolników z krajów całego świata. W dobie rozwoju różnych form komunikacji świat stał się bardzo mały. Dziś na bieżąco utrzymujemy kontakty z naszymi partnerami z wielu bardzo odległych krajów. Mamy wiele wspólnych problemów do rozwiązania. Główne z nich, które chciałbym, aby zostały omówione na przyszłorocznym kongresie, to problem braku wody, nieprzestrzegania przepisów dotyczących nawożenia i ochrony roślin, czy zróżnicowanych preferencji w handlu zagranicznym” – powiedział wicepremier A. Lepper podczas konferencji prasowej zorganizowanej po spotkaniu.
Wicepremier zapewnił, że resort rolnictwa włączy się aktywnie w przygotowanie Kongresu. “To będzie rzadka okazja do zaprezentowania naszej produkcji, osiągnięć hodowli, agroturystyki i walorów wspaniałej polskiej żywności” – podkreślił A.Lepper. Wyraził też nadzieję, że do Kongresu członkami IFAP zostaną, także pozostałe rolnicze związki, które aktywnie włączą się w jego przygotowanie.
“To będzie wielkie i ważne wydarzenie nie tylko dla naszego rolnictwa, ale i całego naszego kraju” stwierdził wicepremier.

Samasz loteria - baner

źródło: MRiRW

N”

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.