fbpx
Strona głównaPozostałePolska organizatorem 38 Światowego Kongresu Rolników

Polska organizatorem 38 Światowego Kongresu Rolników

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper spotkał się 31 maja z prezydentem światowej federacji rolników IFAP Jackem Wilkinsonem oraz sekretarzem generalnym IFAP Dawidem L.J. Kingiem. W spotkaniu uczestniczyli szefowie rolniczych związków zawodowych. N

IFAP to globalna sieć, gdzie rolnicy z krajów uprzemysłowionych, a także z krajów rozwijających się wymieniają swe uwagi i wyznaczają wspólne priorytety. Federacja reprezentuje ponad 600 mln rolniczych rodzin zgrupowanych w 115 organizacjach narodowych z 80 krajów. Posiada również Generalny Status Konsultacyjny w Radzie Ekonomicznej i Społecznej Narodów Zjednoczonych. Od 1946 roku IFAP reprezentuje i broni interesów rolników na poziomie światowym. W Polsce członkiem IFAP jest Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, który będzie głównym organizatorem 38 Światowego Kongresu Rolników. Kongres odbędzie się w Polsce w czerwcu 2008 roku. To dla nas duży zaszczyt i wyróżnienie, że będziemy mogli gościć reprezentacje rolników z krajów całego świata. W dobie rozwoju różnych form komunikacji świat stał się bardzo mały. Dziś na bieżąco utrzymujemy kontakty z naszymi partnerami z wielu bardzo odległych krajów. Mamy wiele wspólnych problemów do rozwiązania. Główne z nich, które chciałbym, aby zostały omówione na przyszłorocznym kongresie, to problem braku wody, nieprzestrzegania przepisów dotyczących nawożenia i ochrony roślin, czy zróżnicowanych preferencji w handlu zagranicznym” – powiedział wicepremier A. Lepper podczas konferencji prasowej zorganizowanej po spotkaniu.
Wicepremier zapewnił, że resort rolnictwa włączy się aktywnie w przygotowanie Kongresu. “To będzie rzadka okazja do zaprezentowania naszej produkcji, osiągnięć hodowli, agroturystyki i walorów wspaniałej polskiej żywności” – podkreślił A.Lepper. Wyraził też nadzieję, że do Kongresu członkami IFAP zostaną, także pozostałe rolnicze związki, które aktywnie włączą się w jego przygotowanie.
“To będzie wielkie i ważne wydarzenie nie tylko dla naszego rolnictwa, ale i całego naszego kraju” stwierdził wicepremier.

źródło: MRiRW

N”

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.