Polska i Niemicy razem w sprawie biopaliw

W ubiegłym tygodniu powołano polsko-niemiecką grupę roboczą Bio-GEPOIT (Biomass-German-Polish Implementation Task), czyli Polsko-Niemiecką Grupę Roboczą ds. Wykorzystania Surowców Odnawialnych – poinformowało biuro prasowe resortu wsi. Grupa ma się zajmować m.in. intensyfikacją produkcji biopaliw i wymianą doświadczeń w tym temacie. Powołanie grupy, uzgodnili wspólnie ministrowie rolnictwa Niemiec i Polski. N

Działalność wspólnej grupy roboczej będzie koncentrowała się przede wszystkim na wykorzystaniu biomasy na cele energetyczne, intensyfikacji działań w zakresie wzajemnej wymiany informacji i doświadczeń na ten temat, a także weryfikacji możliwości dotyczących realizacji wspólnych projektów” – informuje biuro prasowe polskiego resortu rolnictwa.

Koordynatorami grupy roboczej zostali przedstawiciele Instytutu Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie oraz Niemieckiego Centrum Badań nad Biomasą w Lipsku ze strony niemieckiej. Skład grupy roboczej jest elastyczny i dostosowywany będzie w zależności od potrzeb i tematów, nad którymi będzie pracować Bio-GEPOIT – informuje ministerstwo.

Polska wyprodukowała w ubiegłym roku tylko ok. 15 tys. ton estrów z oleju rzepakowego. Dla porównania, Niemcy ok. 3 mln ton. Przedstawiciele producentów rzepaku zwracają uwagę na wciąż niekorzystne zapisy w prawie, które hamują rozwój produkcji biopaliw w Polsce.

MS/Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności