fbpx

Polska Grupa Górnicza uruchomiła sprzedaż miału węglowego dla gospodarstw rolnych

Realizując decyzję ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o skierowaniu przez PGG S.A. w trybie kryzysowym 600 tys. ton węgla dla polskich rolników Polska Grupa Górnicza uruchomiła sprzedaż miału węglowego dla gospodarstw rolnych.

Program jest przeznaczony dla producentów rolnych, których źródła grzewcze są zasilane węglem kamiennym. Sprzedaży będzie podlegać miał energetyczny o wartości opałowej 19–23 MJ/kg z kopalń PGG.

Samasz loteria - baner

Węgiel można kupić rejestrując się i składając w formie elektronicznej wniosek o zakup miału na potrzeby produkcji rolnej na specjalnej stronie internetowej uruchomionej przez Spółkę: https://www.pgg.pl/strefa-klienta

Strona umożliwia również złożenie w formie elektronicznej wymaganych w procedurze zakupowej dokumentów.

Każdy z zarejestrowanych wnioskodawców otrzyma od Polskiej Grupy Górniczej S.A. ofertę zakupu z jednolitą dla wszystkich uczestników programu ceną sprzedaży, uwzględniającą aktualne wskaźniki rynkowe, skalkulowane z wyłączeniem marż pośredników i innych kosztów wynikających z wydłużonego łańcucha dystrybucji węgla. W ofercie zostaną wyszczególnione m.in. miejsce odbioru opału, jego ilość, cena oraz parametry jakościowe węgla.

Wnioski rolników będą rozpatrywane w kolejności nadchodzących zgłoszeń; po weryfikacji PGG S.A. niezwłocznie uruchomi proces sprzedaży opału.

Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.