Polska Food Festiwal w Brukseli

Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE w Brukseli, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w dniach -16 grudnia w budynku muzeum Autoworld w Brukseli zorganizowała pierwszą edycję ,,Polska Food Festival’’.

Ggłównym celem imprezy, której gospodarzem był premier RP Mateusz Morawiecki była promocja polskich produktów żywnościowych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów z oznaczeniami i certyfikatami jakości oraz promocja polskiej kultury i tradycji bożonarodzeniowych, w tym kulinarnych.

Podczas pokazów kulinarnych organizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, odwiedzający mogli skosztować tradycyjnych polskich dań bożonarodzeniowych takich jak smażony karp, pierogi z kapustą i grzybami, barszczyk czerwony czy też sękacz.

Dodatkowo odwiedzający mogli nabyć certyfikowane produkty wysokiej jakości dostępne na stoiskach wystawienniczych. Wydarzeniu towarzyszyło szereg atrakcji, takich jak wspólne śpiewanie kolęd z rodziną Pospieszalskich oraz własnoręczne tworzenie ozdób świątecznych podczas warsztatów i animacji dla dzieci i dorosłych – informuje Biuro Prasowe KOWR.

Źródło: KOWR