Polska drobiem stoi

WorldFood Warsaw to doskonała okazja do znalezienia nowych rynków zbytu. Również dla producentów drobiu, którzy rozsławiają polski sektor rolno-spożywczy na całym świecie. A okazja ta nadarzy się już w kwietniu 2015 roku w Warszawie.

Polska jest drobiarską potęgą. Zajmujemy czołowe miejsce w europejskiej i światowej produkcji i eksporcie tego mięsa. Według prognoz Agencji Rynku Rolnego, jeszcze w 2014 roku eksport wzrośnie o ok. 14%.
Produkowane w Polsce mięso podbija nie tylko rynek Unii Europejskiej, ale również odległe rynki afrykańskie, czy azjatyckie. Nasz kraj słynie także w Europie z produkcji wysokiej jakości gęsiny – ak podaje Krajowa Rada Drobiarstwa, roczna skala produkcji wynosi 6-7 mln sztuk, z czego 90% przeznaczana jest na eksport (głównie do Niemiec).

Eksperci ARR oceniają, że w całym 2014 roku eksport asortymentu drobiowego może wynieść 820-830 tys. ton. Również w roku kolejnym szacuje się wzrost krajowej produkcji, jednakże z mniejszą niż obecnie dynamiką.  
„Sektor drobiarski to prawdziwa wizytówka Polski w świecie. Zapraszamy producentów, eksporterów, dystrybutorów tego mięsa do udziału w II edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood Warsaw. To będzie doskonała okazja do zdobycia nowych partnerów biznesowych z całego świata”- zachęca Agnieszka Szpaderska, manager targów.

II edycja międzynarodowych targów żywności i napojów WorldFood Warsaw odbędzie się w Warszawskim Centrum EXPO XXI w dniach 14-16 kwietnia 2015 roku. Wystawa ma charakter B2B i będzie obfitować w liczne spotkania biznesowe, bogaty program wydarzeń merytorycznych, czy prezentacji oferty polskich i zagranicznych firm. Na targach zostaną zaprezentowane sektory narodowe, między innymi, egipski, holenderski, mołdawski.
Wsparcie merytoryczne targów zapowiedzieli, między innymi eksperci z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego czy Związku Sadowników RP.

Renata Struzik za Milena Zacharzewska, WorldFood Warsaw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności