Polska bez eternitu

Pod nowym, zdrowym, pięknym dachem zamieszka Pani Halina Brylak z Wieruszowa, zwyciężczyni zakończonego właśnie konkursu Dach eternitowy wymienimy Ci na Braasa zdrowy”, zorganizowanego przez firmę Monier. Główną nagrodą w konkursie była wymiana azbestowego pokrycia dachowego na nowy dach, wykonany z dachówki cementowej Braas. Wygraną Pani Halinie zapewnił pomysł na hasło reklamowe “Na dachówkę Braas zmienisz tylko raz!”. N”

Braas prowadzi aktywne działania edukacyjne i informacyjne wspierające akcję usuwania szkodliwych pokryć dachowych wykonanych z azbestu. Materiał ten był szczególnie popularny w latach 70. Niestety, w naszym kraju nadal nietrudno znaleźć taki dach na budynkach gospodarczych i domach mieszkalnych. Obecnie, stosowanie eternitu jest zabronione w większości rozwiniętych krajów świata i trwa akcja usuwania go z budynków. Rozpad płyt eternitowych następuje po 20-50 latach od wyprodukowania, a w do tego czasu następuje proces pylenia i wypłukiwania szkodliwych włókien. Dlatego z wymianą eternitowych pokryć dachowych trzeba się spieszyć. Braas propaguje wiedzę na temat szkodliwości pokryć eternitowych, a w szczególności stara się doradzić właścicielom domów, jak bezpiecznie usunąć niebezpieczny materiał z dachu – utylizacją materiałów azbestowych zajmują się wyspecjalizowane firmy, które wiedzą, jak zgodnie z przepisami zabezpieczyć szkodliwy materiał.<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/braas.jpg align=right width=200

Braas nie pierwszy raz zaangażował się w tego typu akcję – dwa lata temu konkurs na wymianę dachu pokrytego azbestem prowadzony był wspólnie z miesięcznikiem Murator”. Wierząc, że kropla drąży skałę, a o szkodliwości azbestowych dachów warto ciągle przypominać, Braas zorganizował konkurs pod własnym szyldem. W ramach konkursu dystrybuowano w gminach materiały informacyjne dotyczące szkodliwości pokryć eternitowych oraz informatory doradzające, jak wymienić pokrycie dachu na zdrowe i trwałe. Nie zabrakło także informacji, jakie instytucje finansowe mogą udzielić wsparcia kapitałowego na ten cel. Przed Panią Haliną Brylak wymiana dachu na nowy, wykonany z dachówki cementowej Braas Celtycka w kolorze brązowym.

Źródło:Monika Błaszczak
Foto: archiwum firmy Monier S.A.
opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności