fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyPolscy sadownicy mogą sprzedawać jabłka do Indonezji

Polscy sadownicy mogą sprzedawać jabłka do Indonezji

Polscy sadownicy mogę sprzedawać jabłka do Indonezji. Pomyślne zakończono procedury otwierania tego rynku. Istnieje już możliwość eksportu polskich jabłek.

Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) informuje, że podmioty które na etapie ustalania wymagań eksportowych zgłosiły wstępne zainteresowanie takim eksportem, już uzyskały możliwość jego rozpoczęcia.

Pozostali zainteresowani eksportem producenci i eksporterzy powinni zgłosić do jednostek terenowych PIORiN, w terminie do dnia 30 kwietnia 2023 r., zamiar prowadzenia uprawy owoców jabłek na rynek indonezyjski w sezonie 2023 (zgodnie z art. 50 Ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o ochronie roślin przed agrofagami). Rejestracja sadu oraz pakowalni, spełnienie indonezyjskich wymagań fitosanitarnych są warunkami niezbędnymi do uzyskania możliwości eksportu. Wymagania dostępne są na stronie PIORiN w zakładce eksport/ import.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.