fbpx

Polscy rolnicy znów będą protestować na granicy z Ukrainą

W czwartek na przejściu granicznym w Medyce znów pojawią się rolnicy. W ten sposób mają wspomóc protest przewoźników. Stowarzyszenie Oszukana Wieś zapowiada, że w miejscu protestu pojawi się ok. 100 rolników.

Rolnicy mają pojawić się w Medyce na trzy dni. – Rolnicy byli pierwszą grupą, która ucierpiała. Teraz są to firmy transportowe. Pytanie brzmi, kto będzie następny – powiedział Bloombergowi Łukasz Martyn, jeden z organizatorów protestu.

Samasz loteria - baner

Transportowcy z krajów “przyfrontowych” protestują od dłuższego czasu przeciwko liberalizacji zasad transportu dla ukraińskich przewoźników. Twierdzą, że spowodowało to nieuczciwą konkurencję, jednak unijni urzędnicy “odbijają piłeczkę” uznając, że nie mają pola manewru w tej sprawie, ponieważ stanowiłoby to naruszenie dotychczasowych porozumień pomiędzy Brukselą a Kijowem.

Liberalizacja przepisów, w tym m.in. rezygnacja z zezwoleń dla ukraińskich przewoźników została wprowadzona, aby ułatwić i przyśpieszyć transport w czasie wojny. Chodzi tu m.in. o pomoc humanitarną.

SDF baner ciągnik
Baner Syngenta
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.