fbpx
Strona głównaCenyRynek mięsaPOLPIG: Wzrosty cen skupu i spadające ceny zbóż poprawiają nastroje producentów trzody...

POLPIG: Wzrosty cen skupu i spadające ceny zbóż poprawiają nastroje producentów trzody chlewnej

Jak podaje POLPIG, zwiększony popyt na wieprzowinę w dużym stopniu spowodowany sezonem grillowym oraz zwiększenie ruchu turystycznego skutkujące większym spożyciem wieprzowiny przy jednoczesnym zmniejszeniu przyrostów z powodu upałów i mniejszej podaży żywca wieprzowego powodują podwyżki w skupach. I choć nie są one wielkie, pozytywnie wpływają na nastroje hodowców.

We Francji zanotowano wzrost ceny średnio o 5 centów, w Hiszpanii i Irlandii o 4, zaś Holandii, Belgii i w Austrii o 3 centy za kilogram. W Niemczach cena utrzymała się na poziomie 1,85 EUR/kg (wbc).

W Polsce cena tuczników w klasie E to średnio 8,7 zł/kg, co oznacza wzrost o 10 groszy tydzień do tygodnia.

– Wzrosty cenowe nie są spektakularne, ale przy spadających cenach zbóż poprawiają nastroje producentów trzody chlewnej. Decyzje o wstrzymywaniu zasiedlania tuczarni nie są już takie oczywiste. Niepokoi dalszy wzrost ognisk ASF u świń, których zgodnie z informacją GIW jest już 7 w bieżącym roku – informuje POLPIG.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.