Polowe manewry Unii

Kluczowym elementem pokazów Unii w osinach był wysiew wapna pylistego rozsiewaczem RCW Helix

Po podpisaniu umowy z IUNG-PIB kolejnym zapowiedzianym działaniem Unii były manewry polowe, które zorganizowano w dniach 7-10 września na terenie Rolniczego zakładu Doświadczalnego w Osinach k. Puław. Ostatni dzień pokazów był przeznaczony dla dziennikarzy prasy branżowej. Polową prezentację maszyn poprzedziła konferencja prasowa, którą zorganizowano w siedzibie IUNG-PIB w Puławach.

Pokaz wapnowania gleb

Zastosowanie wapna pylistego zwanego także mączką wapienną to atrakcyjny zarówno pod względem efektywności działania jak i cenowo sposób podwyższenia pH gleby. Wapno to cechuje znaczne rozdrobnienie w wyniku czego nie możliwe jest jego wysiewanie z wykorzystaniem tradycyjnych rozsiewaczy tarczowych. Propozycją Unii dla rolników zainteresowanych tym rodzajem wapna są rozsiewacze RCW Helix wyposażone w 9 – lub 12-metrową belkę ślimakową. Urządzenie równomiernie wysypuje wapno na całej szerokości nisko nad ziemią. Belka taka jest montowana w rozsiewaczu zamiast adapteru tarczowego. Dodatkowo wzdłuż belki jest montowany fartuch ograniczający znoszenie wapna pyłowego.

Rozsiewacz RCW Helix wyposażono w belkę ślimakową, która umożliwia równomierny wysyp wapna na polu bez większych strat

Podczas pokazów w Osinach Unia zaprezentowała model RCW 120 TD Helix wyposażony w zbiornik o pojemności 13 000 l. Maszyna jest sterowana za pomocą terminala znajdującego się w kabinie ciągnika. Obecni na prezentacji dziennikarze mogli obejrzeć także napełnianie zbiornika rozsiewacza. Procedura odbywa się poprzez wpompowywanie za pomocą strumienia powietrza z cysterny. Do zbiornika tankowano wapno Kujawit Premium firmy Lafarge.

Załadunek rozsiewacza wapnem pylistym odbywa się poprzez wpompowywanie go ze specjalnej cysterny

Prezentacje innych maszyn

Podczas pokazów zaprezentowano pług 5-skibowy pług Ibis Vario na którym zainstalowano wykorzystujący satelitarny sygnał GPS system GeoPlough X, który dostarczyła firma Trimble.  Rozwiązanie pozwala sterować ustawieniem korpusów tak aby zachować idealnie prostą linię orki. GeoPlough X jest opcjonalnym wyposażeniem pługów Ibis.

Podczas pokazów zaprezentowano pług 5-skibowy pług Ibis Vario wyposażony w urządzenia GPS

Ponadto przybyli na pokaz dziennikarze mogli obejrzeć ponadto pług dłutowy Harrier H, agregat uprawowy Cross S Drive, siewnik Fenix T1000/3, rozrzutnik Apollo 10 Premium oraz opryskiwacz Heron 5027.

Rozrzutnik Apollo 10 to maszyna wyposażona w adapter z dwoma pionowymi walcami, które rozrzucają obornik na szerokość do 12 m

Pług dłutowy Harrier H to propozycja dla rolników zainteresowanych uprawą bezorkową. Producent oferuje wersję 3-metrową, która może mieć 5 lub 7 zębów oraz  4-metrową  (7 lub 9 zębów).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności