Politycy i rolnicy wspólnie o przyszłości rolnictwa

Dziś, w drugi dzień trwania targów Farma 2007 w Poznaniu, odbyła się ciekawa debata pt.”Przyszłość rolnictwa w programach rolnych głównym partii politycznych”. Debatę zorganizowała Krajowa Rada Izb Rolniczych. N

W debacie uczestniczyli przedstawiciele pięciu partii politycznych tj. PiS, Samoobrona, PSL, PO i SLD. Obecni byli m.in. Andrzej Lepper, Renata Beger, Waldemar Pawlak, Wojciech Mojzesowicz oraz Jan Krzysztof Ardanowski. Debatę prowadził redaktor Krzysztof Karman (program Tydzień). Każda frakcja przedstawiła w skrócie swój program wyborczy dotyczący rolnictwa. Głównie skupiono się na wizji modelu gospodarstwa rolnego w Polsce, perspektywach rozwoju produkcji rolnej i przyszłości młodych ludzi na wsi.
Wszystkie partie prezetowały bardzo zbieżne poglądy na temat tego co czeka polską wieś i jakie działania należy wprowadzić, aby rolnictwo była dochodowym źródłem utrzymania zarówno dla małych jak i dużych gospodarstw. Nie zabrakło pytań odnośnie tego, co stanie się z rolnikami po 2013 roku, a więc po skończeniu się środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i zapowiadanych zmianach we Wspólnej Polityce Rolnej UE.
Prawdziwe “wejście smoka” przygotowali przedstawiciele Samoobrony. Przybyli na debatę w klikudziesięcio osobowej grupie, otaczającej wodza Andrzeja Leppera i kontrowersyjną posłankę Renatę Beger. Nie zabrakło także flagi z logiem partii. Na sali pojawił się również Jerzy Aumiler – były minister gospodarki z Samoobrony.Debata przebiegała w konstruktywnej atmosferze. Należy mieć nadzieję, że tak też będzie po wyborach!
Więcej w kolejnych artykułach na www.wrp.pl.

Z Poznania
M. Simiński
Wrp.pl