Policyjny pościg zakończony na polu uprawnym

Krótka ucieczka 26-latka zakończyła się w... błocie, fot. Policja

Funkcjonariusze Policji z Grudziądza udaremnili ucieczkę 26-latka kierującego samochodem marki Hyundai. Pościg ułatwił sam ścigany, bowiem dość bezrefleksyjnie postanowił sforsować pole uprawne.

Mężczyzna nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, a na dawane przez funkcjonariuszy znaki zareagował ucieczką; skręcił najpierw w polną drogę, później zaś wjechał w pole, które po ostatnich opadach zamieniło się w grzęzawisko.

Kierowca hyundaia spowodował też straty na polu. Czy rolnik będzie dochodził roszczeń? Tego nie wiemy…, fot. Policja

Jak się okazało, 26-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, bowiem 3 lata wcześniej także uciekał przed policją, co poskutkowało sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Zobacz także: Niespokojny pierwszy tydzień kwietnia: niewybuchy na polach, pożary i śmiertelny wypadek z udziałem ciągnika

Niedoszły uciekinier usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli i złamania sądowego zakazu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

A kto zapłaci rolnikowi za poniesione straty?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności