Police: Zmniejszone dostawy gazu

W nocy z wtorku na środę (26/27 styczeń) Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ograniczyło dostawy gazu do Zakładów Chemicznych w Policach. Decyzja ta była podyktowana zbyt niskimi temperaturami, które w tych dniach odnotowano na terenie całego kraju. Zmniejszenie dostaw surowca doprowadziło do konieczności zmniejszenia produkcji w Zakładzie Azotowym, gdzie wytwarzany jest głównie amoniak i mocznik.

– Decyzja ta została podjęta zgodnie z obowiązującą umową handlową między firmami, która przewiduje możliwość zmniejszenia dostaw – informuje Joanna Zakrzewska, rzecznik prasowy PGNiG.
Od czasu ograniczenia dostaw surowca, polickie zakłady otrzymują około 85% swego standardowego zapotrzebowania.
– Sytuacja jest krytyczna, jej następstwem może być ograniczenie sprzedaży mocznika oraz fosforanu amonu przez spółkę na krajowym rynku. W chwili obecnej rewidujemy możliwość sprzedaży tych produktów w krótkim okresie – mówi Bogusław Kokotowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Handlowy Z. Ch. POLICE” SA.

Police nie zakładają na razie całkowitego wstrzymania produkcji amoniaku. Na dzień dzisiejszy nie można jednak ocenić długofalowego efektu ograniczeń, ponieważ nie wiadomo kiedy sytuacja pogodowa pozwoli na wznowienie pełnych dostaw gazu przez PGNiG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności