POLICE – umowa z Bankiem

Zakłady Chemiczne POLICE” SA podpisały umowę kredytową z PKO BP w wysokości 70 mln zł. Dzięki niej spółka rozliczy bieżące zobowiązania wobec banku z tytułu opcji walutowych. “POLICE” finalizują też rozmowy z Pekao SA w sprawie funduszy na ten sam cel. Na początku września br. Walne Polic ma wyrazić zgodę na ustanowienia zabezpieczeń na majątku spółki na rzecz PKO BP.”

POLICE” nadal jednak czekają na kredyt w wysokości 190 mln zł, o który spółka ubiega się także w Banku PKO BP. Mimo że poręczyć to zobowiązanie zgodziła się już Agencja Rozwoju Przemysłu, konieczne okazało się uzgodnienie programu restrukturyzacji i planu finansowego spółki.
– Zakończył się już przeprowadzany na życzenie banku audyt programu restrukturyzacji Polic. Obecnie uaktualniamy jego założenia. Na początku września uzupełnione dokumenty zostaną przedstawione PKO BP. Na przełomie września i października spodziewamy się decyzji banku – mówi Zbigniew Miklewicz, prezes Z Ch “POLICE” SA.

W I kwartale 2009 r. opcje walutowe przyniosły spółce 80 mln zł strat. Obecnie jest to kwota znacznie mniejsza z uwagi na umocnienie się polskiej waluty. “POLICE” liczą, że zobowiązania te zostaną wliczone częściowo w kredyt średnio terminowy, o jaki ubiegają się w PKO BP. Wsparcie z banku w wysokości 190 mln zł ustabilizowałoby płynność spółki. Zarząd zakłada, że zobowiązanie zostałoby spłacone w ciągu 2-3 lat. W latach 2010 – 2011 “POLICE” spodziewają się też wpływów ze sprzedaży majątku nieprodukcyjnego, spółek zależnych i outsourcingu elektrociepłowni. Według wstępnych szacunków może to być nawet 200 mln zł.

Dzięki kredytowi moglibyśmy pokryć część strat z tytułu opcji. Mielibyśmy też fundusze na zakup surowców i możliwość udzielania kredytu kupieckiego naszym odbiorcom – mówi Zbigniew Miklewicz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności