fbpx
Strona głównaPozostałePOLICE" - szacunkowy wynik za rok 2007"

POLICE” – szacunkowy wynik za rok 2007″

Zarząd Z. Ch. POLICE” S.A. zdecydował, że Spółka będzie publikowała w 2007 roku prognozę wyniku finansowego. Nastąpi to jednak po zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą opracowywanego aktualnie programu naprawczego.”

W dniu 7 lutego 2007 roku Zarząd Spółki zdecydował, że opublikuje prognozę finansową wyniku za 2007 rok. Zanim to nastąpi, Zarząd przedstawi Radzie Nadzorczej do końca lutego do zatwierdzenia program naprawczy, który ma być dla Spółki planem wyjścia z trudnej sytuacji trwającej od 2006 roku. Działania zaplanowane w programie naprawczym do realizacji w 2007 roku mogą wpłynąć znacząco na wynik finansowy tego roku.

Mimo tych ograniczeń, dbając o przejrzystość komunikacyjną, Zarząd postanowił już teraz przedstawić szacunkowy wynik za 2007 rok. Bez uwzględnienia możliwych efektów programu naprawczego, oraz wprowadzenia Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (MSR), szacunek ten przewiduje stratę netto na poziomie 85 mln zł.Po zatwierdzeniu przez Radę Nadzorczą programu naprawczego, Zarząd przygotuje prognozę wyniku za 2007 rok uwzględniającą możliwe efekty programu, który ma poprawić sytuację finansową Spółki.

***
Zakłady Chemiczne POLICE SA są jedną z największych firm chemicznych w Polsce zaliczanych do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W lipcu 2005 roku debiutowały na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Produkcja Zakładów Chemicznych POLICE SA w ok. 50 proc. sprzedawana jest na rynkach zewnętrznych, co stawia firmę w grupie największych polskich eksporterów. POLICE wyróżnia m.in. unikatowa w Polsce instalacja bieli tytanowej, skala produkcji amoniaku, kwasów: fosforowego i siarkowego oraz pozycja w sektorze mineralnych nawozów wieloskładnikowych – firma produkuje 50 proc. wszystkich wytwarzanych w Polsce nawozów tej grupy. Na co dzień w spółce zatrudnionych jest 2,8 tys. osób.

Piotr Wachowicz
rzecznik prasowy Z.Ch. Police SA

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.