Police na niewielkim plusie

W czwartym kwartale 2008 r. Zakłady Chemiczne POLICE” SA zanotowały ponad 310 mln zł straty netto. Przychody ze sprzedaży wyniosły 218,8 mln zł, co stanowiło spadek o 54 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2007 roku. Policka Spółka zamknęła jednak ubiegły rok 30-milionowym zyskiem, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 2,4 mld zł. N”

Tak niskie przychody były bezpośrednią konsekwencją spadku popytu na nawozy azotowe i wieloskładnikowe. Do głównych przyczyn załamania na tym rynku należy zaliczyć spadek siły nabywczej rolników, posiadane duże zapasy odbiorców nawozów, a także zmniejszenie, w kontekście spadających cen ropy naftowej atrakcyjności biopaliw” – poinformowało biuro prasowe Z.Ch. “Police”.

Innymi ważnymi czynnikami, które miały wpływ na wyniki IV kwartału były: lawinowy spadek cen amoniaku w tym okresie, niskie ceny bieli tytanowej na rynkach światowych oraz wzrost ceny gazu ziemnego o około 10 proc. od listopada 2008 roku.

Z. Ch. “POLICE” SA są jedną z największych firm chemicznych w Polsce. Na co dzień w spółce zatrudnionych jest ponad 3 tys. osób.

opr. MS/Wrp.pl
źródło i foto: Z.CH. “Police”