Police – dystrybucja akcji pracowniczych

Ruszył proces nieodpłatnego przekazywania akcji pracownikom Zakładów Chemicznych Police SA. Od 6 lutego pierwsi uprawnieni do tego pracownicy będą mogli zgłaszać się do punktu dystrybucji po należne im walory Spółki. N

Akcje dla pracowników polickich zakładów to część programu prywatyzacyjnego Spółki i jak przekonuje Prezes Polic – Mirosław Bachórski – część niezmiernie istotna. – Jestem przekonany, że pozwoli to pracownikom w sposób rzeczywisty uwierzyć, że są prawdziwymi współwłaścicielami Spółki, na której sukces pracowali często od wielu lat – powiedział.

Od dziś (poniedziałek 6 lutego) w siedzibie Polic działa punkt dystrybucji akcji, w którym załatwiane są formalności związane z nieodpłatnym przekazaniem akcji. W punkcie podpisywane są umowy na przekazanie akcji, umowy brokerskie oraz dyspozycje wniesienia walorów na indywidualny rachunek inwestycyjny. W tej sprawie Spółka porozumiała się z Bankowym Domem Maklerskim PKO BP.

Zgodnie z ustawą o komercjalizacji, pracownicy, nie będą mogli zbyć udziałów przez minimum 2 lata od daty zbycia pierwszej akcji serii A Spółki tj. do września 2007 roku. Jednak Zarząd polickich zakładów wierzy, że przekazywane obecnie akcje będą dla pracowników czymś więcej niż tylko lokatą kapitału i że większość z nich zachowa je dla siebie nawet po tej dacie.

– Żywię głębokie przekonanie, że pakiet akcji, który właśnie zaczynamy przekazywać pracownikom pozwoli nam jeszcze mocniej związać ich z naszą Spółką i jako współwłaścicieli zmobilizuje nas wszystkich do pracy na wspólny sukces – powiedział Mirosław Bachórski.

Jak dodał przezes Bachórski, Police wdrażają obecnie bardzo ambitny, wart 540 mln zł, program inwestycyjny, dzięki któremu w ciągu najbliższych lat Spółka stanie się jeszcze bardziej atrakcyjną inwestycją.

Łącznie do otrzymania akcji uprawnionych jest ponad 5 tys. osób w tym prawie 2 tys. wciąż pracujących w zakładach. Akcje będą przydzielane według zasad ustalonych wspólnie ze związkami zawodowymi, a ich liczbę dla poszczególnych pracowników determinować będzie przede wszystkim staż pracy.


Źródło: Z.Ch. Police S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności