fbpx
Strona głównaPozostałePolice - dystrybucja akcji pracowniczych

Police – dystrybucja akcji pracowniczych

Ruszył proces nieodpłatnego przekazywania akcji pracownikom Zakładów Chemicznych Police SA. Od 6 lutego pierwsi uprawnieni do tego pracownicy będą mogli zgłaszać się do punktu dystrybucji po należne im walory Spółki. N

Akcje dla pracowników polickich zakładów to część programu prywatyzacyjnego Spółki i jak przekonuje Prezes Polic – Mirosław Bachórski – część niezmiernie istotna. – Jestem przekonany, że pozwoli to pracownikom w sposób rzeczywisty uwierzyć, że są prawdziwymi współwłaścicielami Spółki, na której sukces pracowali często od wielu lat – powiedział.

Od dziś (poniedziałek 6 lutego) w siedzibie Polic działa punkt dystrybucji akcji, w którym załatwiane są formalności związane z nieodpłatnym przekazaniem akcji. W punkcie podpisywane są umowy na przekazanie akcji, umowy brokerskie oraz dyspozycje wniesienia walorów na indywidualny rachunek inwestycyjny. W tej sprawie Spółka porozumiała się z Bankowym Domem Maklerskim PKO BP.

Zgodnie z ustawą o komercjalizacji, pracownicy, nie będą mogli zbyć udziałów przez minimum 2 lata od daty zbycia pierwszej akcji serii A Spółki tj. do września 2007 roku. Jednak Zarząd polickich zakładów wierzy, że przekazywane obecnie akcje będą dla pracowników czymś więcej niż tylko lokatą kapitału i że większość z nich zachowa je dla siebie nawet po tej dacie.

– Żywię głębokie przekonanie, że pakiet akcji, który właśnie zaczynamy przekazywać pracownikom pozwoli nam jeszcze mocniej związać ich z naszą Spółką i jako współwłaścicieli zmobilizuje nas wszystkich do pracy na wspólny sukces – powiedział Mirosław Bachórski.

Jak dodał przezes Bachórski, Police wdrażają obecnie bardzo ambitny, wart 540 mln zł, program inwestycyjny, dzięki któremu w ciągu najbliższych lat Spółka stanie się jeszcze bardziej atrakcyjną inwestycją.

Łącznie do otrzymania akcji uprawnionych jest ponad 5 tys. osób w tym prawie 2 tys. wciąż pracujących w zakładach. Akcje będą przydzielane według zasad ustalonych wspólnie ze związkami zawodowymi, a ich liczbę dla poszczególnych pracowników determinować będzie przede wszystkim staż pracy.


Źródło: Z.Ch. Police S.A.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.