“PoliAzot – nawóz na wiosnę”

Nawóz PoliAzot to najnowsza oferta Zakładów Chemicznych POLICE” SA, przygotowana specjalnie na zbliżający się sezon wiosenny. Nowoczesna formuła produktu pozwala na jego wszechstronne zastosowanie i jest gwarantem prawidłowego rozwoju roślin. N”

Zakłady Chemiczne POLICE” SA wprowadzają na rynek nowy, wiosenny nawóz kompleksowy – PoliAzot o składzie NPK(S) 25-6-6-(15).

Nowy produkt o nazwie PoliAzot zawiera 25% azotu (N), 6% fosforu (P2O5), 6% potasu (K2O) i 15% trójtlenku siarki (SO3). Wszystkie składniki występują w bardzo dobrze przyswajalnych formach. Taki skład chemiczny nawozu zapewnia dobre ukorzenienie i prawidłowy rozwój roślin od wczesnej wiosny, zwiększa ich odporność oraz wpływa na poprawę jakości plonu.

– Skład tego produktu jest dobrany optymalnie, komponując nowa formułę uwzględniliśmy potrzeby polskiego rolnika. Obecnie obserwujemy zainteresowanie tym produktem z firmy wyjeżdżają pierwsze partie tego towar – powiedział Ryszard Siwiec Prezes Zarządu Dyrektor Generalny Z.Ch. “POLICE” SA.

PoliAzot jest typowym nawozem wiosennym do pogłównego i przedsiewnego nawożenia roślin uprawnych. Nawóz ten zaleca się stosować wiosną, pogłównie na rośliny ozime (zboża – 200-250 kg/ha i rzepak – 270-350 kg/ha), zwłaszcza gdy pod oziminy zastosowano przedsiewnie zbyt niskie nawożenie fosforem i potasem.
Polecany także do stosowania wiosną pod wszystkie inne rośliny uprawne: zboża jare, rośliny przemysłowe i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie.
Bezpośrednio przed rozsiewem PoliAzot można mieszać z mocznikiem, siarczanem amonu i z solą potasową.

Warto zwrócić uwagę na ten produkt, szczególnie tej wiosny, gdy rośliny ozime jesienią nie dostały odpowiedniej dawki niezbędnych składników pokarmowych, a przecież żywią się one nie tylko azotem.

Więcej informacji na stronie www.poliazot.pl lub infolinii nawozowej Tel. 0 800 190 909

Wrp.pl za Z.Ch.Police
foto: Z.Ch.Police””

Dodatkowe informacje:<br.Zakłady Chemiczne "POLICE" SA są jedną z największych firm chemicznych w Polsce zaliczanych do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku POLICE SA zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa.
Dzięki ok. 50 proc. sprzedaży produkcji na rynkach zewnętrznych Zakłady Chemiczne “POLICE” SA zaliczają się do największych polskich eksporterów. “POLICE” SA wyróżnia m.in. unikatowa w Polsce instalacja bieli tytanowej, skala produkcji amoniaku, kwasów: fosforowego i siarkowego, a także wysoka pozycja w sektorze mineralnych nawozów wieloskładnikowych – firma produkuje 50 proc. wszystkich wytwarzanych w Polsce nawozów tej grupy. <
W lipcu 2005 roku Zakłady Chemiczne “POLICE” SA debiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na co dzień w spółce zatrudnionych jest ponad 3 tys. osób.
Więcej informacji: www.zchpolice.com N”