POLFISH 2009 –jedyne takie targi

Dziś w Gdańsku rozpoczęła się dziesiąta edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH 2009. To jedyna w Polsce impreza targowa poświęcona branży rybnej i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizowana jest w cyklu dwuletnim.

Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich można zobaczyć prezentację surowców i produktów rybnych, maszyn i urządzeń do przetwórstwa, przechowywania i pakowania ryb, opakowań i materiałów opakowaniowych, środków czystości i higieny, hodowli ryb, badań naukowych, sprzętu, narzędzi i systemów połowowych, wyposażenia statków rybackich.

Na Targach prezentuje się czołówka polskich producentów, przetwórców, importerów produktów rybnych. Swoją ofertę przedstawią także firmy z Chin, Danii, Holandii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Szkocji, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii, a także przedstawicielstwa firm z Kanady, Islandii, oraz Instytut z Alaski Promujący Owoce Morza.

Swoje stoisko posiada również MRiRW, na którym prezentowany jest Program Operacyjny Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013″.
Równolegle do Targów odbywają się m.in. Forum Akwakultury, którego współorganizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa. Podczas Forum prezentowane będą m. in. zagadnienia dotyczące PO RYBY 2007-2013, przeprowadzone będzie również jeden z kursów dotyczących dobrostanu ryb. Posiadanie certyfikatu ukończenia takiego kursu, zgodnie z założeniami MRiRW, będzie wymagane przy ubieganiu się o dofinansowanie w ramach działań wodno-środowiskowych w osi priorytetowej 2. Akwakultura, rybołówstwo śródlądowe, przetwórstwo i obrót produktami rybołówstwa i akwakultury.

Targi potrwają do 18 czerwca 2009 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności