fbpx
Strona głównaWiadomościPOLFISH 2009 –jedyne takie targi

POLFISH 2009 –jedyne takie targi

Dziś w Gdańsku rozpoczęła się dziesiąta edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa i Produktów Rybnych POLFISH 2009. To jedyna w Polsce impreza targowa poświęcona branży rybnej i jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizowana jest w cyklu dwuletnim.

Na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich można zobaczyć prezentację surowców i produktów rybnych, maszyn i urządzeń do przetwórstwa, przechowywania i pakowania ryb, opakowań i materiałów opakowaniowych, środków czystości i higieny, hodowli ryb, badań naukowych, sprzętu, narzędzi i systemów połowowych, wyposażenia statków rybackich.

Na Targach prezentuje się czołówka polskich producentów, przetwórców, importerów produktów rybnych. Swoją ofertę przedstawią także firmy z Chin, Danii, Holandii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Republiki Czeskiej, Szkocji, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii, a także przedstawicielstwa firm z Kanady, Islandii, oraz Instytut z Alaski Promujący Owoce Morza.

Swoje stoisko posiada również MRiRW, na którym prezentowany jest Program Operacyjny Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007 – 2013″.
Równolegle do Targów odbywają się m.in. Forum Akwakultury, którego współorganizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa. Podczas Forum prezentowane będą m. in. zagadnienia dotyczące PO RYBY 2007-2013, przeprowadzone będzie również jeden z kursów dotyczących dobrostanu ryb. Posiadanie certyfikatu ukończenia takiego kursu, zgodnie z założeniami MRiRW, będzie wymagane przy ubieganiu się o dofinansowanie w ramach działań wodno-środowiskowych w osi priorytetowej 2. Akwakultura, rybołówstwo śródlądowe, przetwórstwo i obrót produktami rybołówstwa i akwakultury.

Targi potrwają do 18 czerwca 2009 r.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.