Polak wiceprezydentem Ceja

W Mediolanie odbyły się wybory nowych władz Europejskiej Rady Młodych Rolników (CEJA). Nowym Prezydentem CEJA został Alan Jagoe z Irlandii, a jednym z wiceprezydentów Radosław Nienartowicz – przedstawiciel Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników.

Funkcje tę piastować będą w tej kadencji również Alice Cerutti z Włoch, Juha Tenho z Finlandii i  Jannes Mae z Belgii.

– Członkowie CEJA docenili doświadczenie oraz wiedzę naszego reprezentanta, a także jego wieloletnią działalność oraz zaangażowanie w prace na rzecz rozwoju europejskiego rolnictwa. Nasz przedstawiciel Radosław Nienartowicz pochodzi z woj. warmińsko-mazurskiego i na co dzień zajmuje się prowadzeniem 150-hektarowego gospodarstwa rolnego o profilu ekologicznym. Posiada wykształcenie wyższe w zakresie nauk rolniczo-technicznych, ale od wielu lat jest prawdziwym pasjonatem rolnictwa, który stale poszerza swoje horyzonty. Od 2008 roku jest członkiem Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników i obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Zarządu w swoim województwie oraz wchodzi w skład Prezydium Zarządu Krajowego ZZCNMR – informuje Tomasz Łukomski, prezes Zarządu Krajowego ZZ CNMR.

Jak udało się nam dowiedzieć Nienartowicz w pracy w Ceja zamierza się zaangażować w proces upraszczania Wspólnej Polityki Rolnej oraz działania na rzecz stworzenia lepszych warunków finansowania aktywności rolniczej w pierwszych latach od jej rozpoczęcia Jak zapowiada jego aktywność skupi się także na różnorodnych przedsięwzięciach zmierzających do rozwoju rynków rolnych i zapewnienia stabilności cen oraz opłacalności produkcji rolnej.

 – Bez wątpienia wybór na wiceprezydenta CEJA kandydata z Polski jest wielkim sukcesem nie tylko naszej organizacji, ale także całego polskiego rolnictwa – dodaje Łukomski.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności