fbpx

Polagra-Food 2008

Już w najbliższy poniedziałek (15 września) rozpocznie się kolejna edycja targów Polagra-Food 2008. To największe w krajach Nowej Europy targi wyrobów spożywczych i gastronomii. W ubiegłym roku odwiedziło je ponad 34 tysiące zwiedzających. N

Targi skierowane są do producentów, dystrybutorów i importerów wyrobów spożywczych, właścicieli hoteli, restauracji, piwnic winiarskich oraz przedstawicieli dużych sieci handlowych. W roku 2008 spodziewany jest ponad 20 procentowy wzrost ilości zwiedzających. Targi te w jednym miejscu i czasie gromadzą około 1300 wystawców z niemal 40 krajów świata m.in. Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Austrii, Portugalii, Turcji, Chin, Sri Lanki, a także Litwy, Czech i Słowacji.

Cała ekspozycja targowa podzielone jest na pięć specjalistycznych salonów wystawienniczych: Salon Wyrobów Spożywczych i Napojów, Salon Gastronomii, Salon Win i Alkoholi, Salon Wyposażenia Sklepów, Salon Franchisingu. W ramach każdego Salonu odbywa się bogaty program wydarzeń, pokazów kulinarnych, konkursów i konferencji. W tym roku na uczestników targów Polagra-Food czeka m.in. pokaz kuchni molekularnej, pokazy cukiernicze, pokazy sztuki barmańskiej, mistrzostwa sieci kawowych (Olimpiada Kawy) oraz finał najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego w Polsce (Kulinarnego Pucharu Polski).

W drugim dniu trwania targów planowana jest Międzynarodowa Konferencja Ministrów Rolnictwa połączona z dyskusja panelową. Tematem konferencji będzie Współistnienie różnych modeli rolnictwa””. Inicjatorem spotkania jest polski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Również w tym roku organizatorzy targów planują stworzyć dla krajów Nowej Europy przestrzeń specjalną – Wyspę Nowej Europy, gdzie pod jednym wspólnym szyldem kraje te będą mogły zaprezentować swoją ofertę handlową reszcie świata. Udział w projekcie zadeklarowali już wystawcy z Litwy, Łotwy, Estonii oraz Rumunii.

W tym roku targi odbędą się w dniach 15-18 września. Tradycyjnie już pod patronatem polskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

opr. MS/Wrp.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.