fbpx
Strona głównaPozostałePolagra-Food 2008

Polagra-Food 2008

Już w najbliższy poniedziałek (15 września) rozpocznie się kolejna edycja targów Polagra-Food 2008. To największe w krajach Nowej Europy targi wyrobów spożywczych i gastronomii. W ubiegłym roku odwiedziło je ponad 34 tysiące zwiedzających. N

Targi skierowane są do producentów, dystrybutorów i importerów wyrobów spożywczych, właścicieli hoteli, restauracji, piwnic winiarskich oraz przedstawicieli dużych sieci handlowych. W roku 2008 spodziewany jest ponad 20 procentowy wzrost ilości zwiedzających. Targi te w jednym miejscu i czasie gromadzą około 1300 wystawców z niemal 40 krajów świata m.in. Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Austrii, Portugalii, Turcji, Chin, Sri Lanki, a także Litwy, Czech i Słowacji.

Cała ekspozycja targowa podzielone jest na pięć specjalistycznych salonów wystawienniczych: Salon Wyrobów Spożywczych i Napojów, Salon Gastronomii, Salon Win i Alkoholi, Salon Wyposażenia Sklepów, Salon Franchisingu. W ramach każdego Salonu odbywa się bogaty program wydarzeń, pokazów kulinarnych, konkursów i konferencji. W tym roku na uczestników targów Polagra-Food czeka m.in. pokaz kuchni molekularnej, pokazy cukiernicze, pokazy sztuki barmańskiej, mistrzostwa sieci kawowych (Olimpiada Kawy) oraz finał najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego w Polsce (Kulinarnego Pucharu Polski).

W drugim dniu trwania targów planowana jest Międzynarodowa Konferencja Ministrów Rolnictwa połączona z dyskusja panelową. Tematem konferencji będzie Współistnienie różnych modeli rolnictwa””. Inicjatorem spotkania jest polski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Również w tym roku organizatorzy targów planują stworzyć dla krajów Nowej Europy przestrzeń specjalną – Wyspę Nowej Europy, gdzie pod jednym wspólnym szyldem kraje te będą mogły zaprezentować swoją ofertę handlową reszcie świata. Udział w projekcie zadeklarowali już wystawcy z Litwy, Łotwy, Estonii oraz Rumunii.

W tym roku targi odbędą się w dniach 15-18 września. Tradycyjnie już pod patronatem polskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.