fbpx

Polagra-Farm 2006 – po raz ostatni w takiej formule

Blisko 1200 wystawców z 14 krajów oraz 1600 okazów zwierząt, to oferta tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Polagra-Farm oraz XXI Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, odbywających się od 12 do 15 października Br. Od przyszłego roku formuła imprezy ulegnie dużej zmianie. Targi zostaną podzielone na dwa odrębne tematycznie wydarzenia. W lutym odbędzie się POLAGRA, a we wrześniu FARMA.

Polagra – Farm to największe wydarzenie branży rolnej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodnie. Rangę targów potwierdza ogromne zainteresowanie zwiedzających (w ubiegłym roku Targi obejrzało ponad 80 tysięcy osób) a także obecność na Targach wszystkich znaczących w branży rolniczej firm, instytucji, organizacji, zrzeszeń i związków. Polagra-Farm to także ogromne przedsięwzięcie programowe. Duża ilość wykładów i konferencji, wzbogaca niewątpliwie ofertę dla zwiedzających.W celu ułatwienia zwiedzającym odnalezienia interesujących stoisk bogata ekspozycja wystawców podzielona została na cztery główne bloki tematyczne: POLE, HODOWLA, OGRÓD i LAS oraz ROZWÓJ OBSZARÓW WIEJSKICH.
Głównym wydarzeniem bloku hodowlanego była XXI edycja Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Na potrzeby wystawy zwierząt oddano kilka pawilonów wystawienniczych. Na Wystawie podziwiać można było 1600 zwierząt, w tym konie, bydło mleczne i mięsne, trzodę chlewną, owce i kozy a także drobny inwentarz. Jak co roku nie zabrakło także ekspozycji pszczelarzy i hodowców strusi. Tradycyjnie już Instytut Zootechniki przygotowało Wystawę Ras Rodzimych. Zwierzęta zostały poddane wnikliwej ocenie a najlepsze okazy otrzymały tytuł superczempionów, czempionów i wiceczempionów.
W takiej formule Targi odbyły się po raz ostatni. Od przyszłego roku MTP planuje w miejsce Polagry- Farm organizację dwóch oddzielnych tematycznie imprez wystawienniczych. Pierwsza o nazwie POLAGRA odbędzie się w lutym, druga o nazwie FARMA odbędą się we wrześniu.
– Targi wrześniowe przyjmą nową nazwę – FARMA – mówi Przemysław Trawa, wiceprezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na tych targach odbywać się będzie Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Swoje oferty przedstawią wszystkie firmy produkujące oraz sprzedające urządzenia niezbędne do hodowli. Do udziału w tych targach zaprosiliśmy również firmy paszowe. Drugi segment Farmy to ogrodnictwo, czyli zarówno uprawy jak i urządzenia oraz maszyny dla ogrodnictwa i sadownictwa. Trzeci segment to żywność ekologiczna, czyli wszystko to co jest związane z żywnością ekologiczną a więc również produkty regionalne. Kolejnym segmentem będzie agroturystyka. Ogólnie rzecz ujmując targi Farma będą miały za zadanie kreowanie alternatywnych źródeł rozwoju polskiej wsi. Chcemy również, aby Farma kojarzyła się z hodowlą zwierząt. Natomiast to co jest związane z uprawą pola, a więc, maszyny, urządzenia, nasiona, środki ochrony roślin itd. chcielibyśmy umieścić w lutym, w ramach targów POLAGRA. W Polsce, oprócz nie licznych przypadków, nie ma jeszcze zwyczaju rozdzielania tematycznego targów. Mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić idąc w ślad za naszymi sąsiadami z za zachodniej granicy. Każdy produkt wymaga modyfikacji. Tak też musiało się stać z naszym produktem targowym skierowanym dla sektora rolnego.

Tekst: MS, Foto: Alan

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner