Pol-Mot Warfama i Rol-Mar podpisały umowę na dostawy części dla Ursusa

Pol-Mot Warfama SA zawarła z Zakładem Produkcyjno-Handlowym Rol-Mar Andrzej Markowski umowę dotyczącą produkcji i dystrybucji części zamiennych do ciągników rolniczych marki Ursus. W umowie spółka zapewniła sobie możliwość kontroli produktów oferowanych końcowemu klientowi. Wprowadzane do sprzedaży części i podzespoły wyróżniane są wyłącznie znakami towarowymi Ursus.

Na mocy zawartej umowy powstał licencjonowany system krajowej dystrybucji części zamiennych pod nazwą Ursus, sygnowaną logo z wizerunkiem niedźwiedzia. Dodatkowo strony uzyskały możliwość wprowadzania na rynek wyrobów wysokiej jakości, realizując strategię Pol-Mot Warfama SA w zakresie rewitalizacji znanej od ponad 100 lat marki, również w segmencie części zamiennych.

Zarząd firmy chce konsekwentnie realizować strategię mającą na celu zwiększanie wolumenu sprzedaży ciągników oraz części zamiennych tak, by w niedalekiej przyszłości stać się liderem w segmencie. Po zawarciu umowy licencyjnej, jedynymi podmiotami uprawnionymi do używania znaków towarowych Ursusu są Pol-Mot Warfama SA oraz ZPH Rol-Mar Andrzej Markowski. Żaden inny podmiot nie jest uprawniony do wykorzystywania znaków towarowych Ursus stanowiących własność spółki.

Pol-Mot Warfama SA to jeden z największych polskich producentów maszyn i ciągników rolniczych. Spółka specjalizuje się w produkcji ciągników rolniczych, typoszeregów pras zw?ających, owijarek bel, rozrzutników obornika, przyczep transportowych, ciągnikowych ładowaczy czołowych TUR i ładowaczy tylnych, a także dostawczych pickupów Grand Tiger 4×4, montowanych od wiosny br. w lubelskim oddziale spółki.

Zakład Produkcyjno-Handlowy Rol-Mar Andrzej Markowski działa na rynku części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych od roku 1989. Specjalnością Rol-Maru są części do ciągników, a w szczególności Ursus C-330, C-360, C-380/385, Massey Fergusson, Zetor, John Deere, Deutz, silników Perkins. Zakład rozwija też asortyment do kombajnów, maszyn uprawowych polskich i zachodnich (Kverneland) oraz asortyment zootechniki.