fbpx

Pokazy w firmie MIRTRANS

W dniach 04-05 Lipca odbyły się trzecie z rzędu polowe pokazy maszyn rolniczych w firmie Mirtrans – dealera ciągników Case oraz maszyn Horsch, Lemken, Stoll i Akpil.

Jest to prawdopodobnie największa tego typu impreza w Polsce. Na polu uprawnym w miejscowości Chruściel, koło Braniewa, przez dwa dni do dyspozycji zwiedzających podstawione było 35 ciągników, z których każdy podpięty był do maszyny jednej z wyżej wymienionych marek. Dodatkową zaletą pokazu była gleba na 25 hektarowym polu pokazowym, która była w większości bardzo ciężka, jednak, jeśli ktoś chciał sprawdzić pracę maszyn na lżejszej glebie, wówczas mógł przejechać na drugi koniec pola, gdzie warunki były nieco łagodniejsze. Pole zostało tydzień przed pokazami zrekultywowane z ugoru, w związku z tym głęboko pracujące maszyny Horsch musiały poradzić sobie z rosnącymi małymi brzozami.

Na pokazie została zaprezentowana cała gama ciągników Case od małych ciągników 60 konnych, razem z kosiarkami i zgrabiarkami Stoll, przez całą gamę ciągników CVX  skończywszy na przegubowych ciągnikach Staiger, pracujących z ośmio metrowym kultywatorem Horsch Tiger AS.

Swoją premierę w Polsce miał nowy kultywator Horsch – Tiger MT, którego napokazie rolnicy mogli przetestować w wersji 5-cio metrówej (zdjęcie139).Pracował on z ciągnikiem Magnum 310.

Na uwagę zasługiwała krótka brona talerzowa Jocker CT – na pokazie rolnicy mogli popracować z wersją 6-ciometrową zawieszaną z wałem DD oraz wersję ośmiometrową zaczepianą z wałem Rollflex – która pracowała z ciągnikiem Case CVX 175 KM – zestaw ten dawał sobie radę nawet na świeżo zaoranej glebie – pracując z prędkościa 12-14 km/h. Poza tym, z Maszyn Horsch rolnicy mogli wypróbować siewniki Pronto DC – 4 i 6 metrów, kultywatory Tiger i Terano FX.

Z maszyn Lemkena – pługi, talerzówke Rubin, siewniki Saphir i Compact Solitair, wraz z zawieszanym z przodu agregatem Quarto oraz szeroką opryskiwaczy.

Z maszyn rodzimej produkcji – Akpil rolnicy mogli sprawdzić prace talerzówek oraz pługów.

Redakcja
Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner