Pokazy maszyn zielonkowych New Holland w pełnej krasie

Skoszone 50 hektarów trawy w 14 lokalizacjach i zebranych 500 bel zielonki – to statystyki z tegorocznej serii spotkań z rolnikami, które przebiegały pod hasłem “New Holland, Ekspert w rozwiązaniach dla hodowców”. Podczas pokazów zaprezentowano pełną gamę pras z portfolio marki oraz wielozadaniowych ciągników z takich serii jak: T5, TD5,T6 oraz T7. Gwoździem programu były jednak prasy zwijające.

Tegoroczne pokazy okazały się wielkim sukcesem. Wzięło w nich udział blisko 500 uczestników, co stanowi dla nas powód do satysfakcji. Zależy nam na tym, by rolnicy mogli zasięgnąć opinii ekspertów naszej marki i dowiedzieć się, jak prawidłowo stosować najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki temu, mogą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności, a w konsekwencji maksymalizować wydajność maszyny – mówił Michał Jankowski, specjalista produktowy New Holland ds. pras i sieczkarni.

Jak podkreślają eksperci New Holland, oferta maszyn tej marki jest wyjątkowo różnorodna. Przekonać się o tym mogli również uczestnicy pokazów polowych, którzy pojawili się w jednej z 14 lokalizacji.

Kluczowym elementem Demo Tour była prezentacja pełnego asortymentu pras zwijających z serii BigBaler, Roll Baler, Roll Belt oraz BR, ale przede wszystkim praktyczny pokaz możliwości zastosowania tych maszyn. Marka New Holland – dzięki szerokiej gamie produktów – pozwala rolnikowi wybrać odpowiednie parametry sprzętu, które są dostosowane do wielkości i kształtu pożądanej beli, rodzaju zbieranego materiału oraz zakresu działania. Dzięki temu praca przy użyciu pras New Holland jest wydajna i komfortowa niezależnie od uwarunkowań terenowych, a jej efektem jest otrzymanie odpowiednio sprasowanych kostek lub bel o pożądanym przez danego rolnika sposobie zagęszczenia. W asortymencie New Holland znajdują się prasy rolujące (Roll Baler, Roll Belt, BR) oraz kostkujące (Big Baler) o najwyższej jakości, opartej na wieloletnim doświadczeniu w branży maszyn rolniczych.

Prasy Roll-Bar to dwa modele: BR6080 oraz BR6090. Różnice między nimi wynikają ze specyficznych potrzeb użytkowników. Jednak to, co je łączy to listwy rolujące, które zapewniają właściwe zwinięcie beli, bez względu na warunki oraz wymagany stopień zgniotu.

Z kolei prasa zmiennokomorowa Roll-Belt 150 zapewnia najwyższą wydajność pracy. Dzięki zmodernizowanemu podbieraczowi, wydajność belowania jest większa nawet o 20%. To umożliwia belowanie większej ilości plonów przy zachowaniu ich optymalnych warunków. Czujniki gęstości po każdej ze stron komory czuwają nad utrzymaniem równej gęstości, a rolki inicjujące gwarantują tworzenie gęstego lub miękkiego rdzenia w zależności od potrzeb. Czas owijania siatką jeszcze skrócono, co daje naprawdę imponujący wynik.

Marka New Holland jest liderem w segmencie pras do belowania od przeszło 25 lat. W tym czasie przedstawiliśmy szereg pionierskich rozwiązań, które wyznaczyły procesy belowania na całym świecie. Dlatego eksperci New Holland stanowią bardzo silne wsparcie merytoryczne dla użytkowników pras. Dzięki trwającemu nieprzerwanie dialogowi z rolnikami, stale udoskonalamy nasze maszyny tak, by stanowiły odpowiedź na ich zmienne potrzeby – dodaje Michał Jankowski.

Za: New Holland